Asi som absolvoval úplne inú školu.
Učebnice vydržali až do zničenia, často tam bolo zapísaných 8-10 používateľov.
Pracovné zošity sme nemali.
Ja som mal pocit, že majú učiteľom uľahčiť prácu a čítam, že ju pridávajú.
Pracujte ďalej ako učiteľka....
Asi som absolvoval úplne inú školu.
Učebnice vydržali až do zničenia, často tam bolo zapísaných 8-10 používateľov.
Pracovné zošity sme nemali.
Ja som mal pocit, že majú učiteľom uľahčiť prácu a čítam, že ju pridávajú.
Pracujte ďalej ako učiteľka....
Daj tvoju školu, prídem 3x na návštevu o 16,00 a spočítam % prítomných učiteľov.
Rod. združenie
Možno máte 5 ale také aktivity sú aj na iných pracoviskách.
Možno ste málo výkonná, ale ak učíte 1. stupeň naozaj nemôžete mať problém s prípravou.
To čo učíte, je pre VŠ vzdelaného človeka triviálna záležitosť.
Na 4 hodiny denne sa pripravujete 3,5 hodiny?
Z piatich previerok urobiť jednu známku je nezmysel. Možno ak to boli 5 minútové previerky.
Na to ale máte dnes váhu známky, nemusíte to nezmyselne zlučovať.
Známok je 15 za pol roka? Z jedného predmetu? Mával som 3.
Na to aby si mal účet v zahraničí, nemusíš vyjsť zo svojho bytu.
Nemyslím si, že nemeckí dôchodcovia sú takí dokonalí.
1, Usmiatí a veselí môžu byť aj naši dôchodcovia
2, Na obrázku nevidím žiadne drahé oblečenie. Tento štandard si môžu dovoliť aj naši dôchodcovia.
3, To že je ten dom ich je v Nemecku oveľa nepravdepodobnejšie ako u nás.
O zdravie sa treba starať.
Úver si vzal v minulosti ten súčasný dôchodca. Nesplatil ten úver.
Čo očakával, že prechodom do dôchodku zanikne povinnosť splatiť svoje záväzky?
To môže byť rád, že mu zatiaľ neberú jeho majetok.
Čo možno odsúdiť, sú vysoké náklady súvisiace s exekúciami.
Náš štát dlží cca 45 mld. € Hypotéky predstavujú cca 35 mld. €
Ak by boli bezúročné, tak by to bolo viac.
Štátny dlh by stúpol na dvojnásobok. Z 48% HDP na 96% HDP.
Náklady súvisiace so štátnym dlhom tiež z cca 1 mld. € na 2 mld. € ročne
Reaktory s elektrickým výkonom nad 1000 MW sú bežné. Majú také napr. v Temelíne.
Tu sú tie nemecké https://de.wikipedia.org/wiki/Liste_der_Kern…
kliknutím na funkčnú elektráreň podfarbenú oranžovo dostaneš podrobnosti.
napr. https://de.wikipedia.org/wiki/Kernkraftwerk_…
Som si istý.
Kde šiel včera dokument o 737 MAX?
Na ČT2 šiel dokument Jumbo Jet o Boeingu 747, ktorý už lieta 50 rokov.
Dobrý pokus, ale všade je funkčný už len 1 reaktor.
Ešte stále majú paroplyn, ktorý možno odstaviť a naštartovať okamžite.
Jeho úloha v mixe bude stúpať a nahradí uhlie.
Nemyslím, že jadro je vyrovnávacia kapacita. Jadro takmer nemožno regulovať.
Vyrovnávacou kapacitou môže byť plyn a uhlie.
Tu je graf exportu a importu za 02/2019
a účinnosť výroby elektrickej energie?
JE Mochovce účinnosť bloku je 32%
Najlepšie na tom bude paroplynová elektráreň Malženice s účinnosťou 58%.
Len keby ten plyn nebol taký drahý.
1, 15 000 tisíc je 15 000 000 teda 15 miliónov.
2, Batéria s kapacitou 30-40 kWh bu de stáť koľko? Podľa mňa 8000€.
3, Ponuky existujú len sú nepriechodné.
Peugeot Ion cena: 29 640€, batéria 16kWh, dojazd 150 km.
e-Golf 34 800€, batéria 36kWh, dojazd 231 km.
a dosť ďalších (Volkswagen ID.3, Nissan Leaf, Volkswagen e-Up!, ..)
Tu je predraženie aj malej baterky silne cítiť. Napr. Golf možno kúpiť od 15 000.
To je pravda len čiastočne. Rozdiel v cene silovej energie je cca 0,02€ (SR 0,05€, D 0,075€)
Akých 22 AE poznáte v Nemecku.
Funkčné sú tieto
1, Brokdorf................................1 410 MW
2, Emsland A............................1 336 MW
3, Grohnde................................1 360 MW
4. KKW Philippsburg ................1 402 MW
5. KKW Neckarwestheim 2.......1 320 MW
6. Gundremmingen C................1 288 MW
7. Isar 2.....................................1 410 MW
Vyrobia asi 13% v Nemecku vyrobenej energie t.j. 72 TWh
Čistý vývoz bol 57 TWh.
Zrušiť jadro nebudú mať až taký problém.
Philippsburg 2 končí 31.12.2019. 3 a 3 elektrárne v rokoch 2021 a 2022.
Horšie to bude s uhlím. S uhlia sa vyrába až 37% elektriny.
To musia nahradiť plynom.
Nemci sú vývozcovia energie.
My mu budeme dodávať na juh.
Daj ten jednoduchý výpočet.
Na 1M EV stačí jeden blok cca 500MW. Je na to celkom jednoduchý výpočet.
Blok cca 500MW vy robí za rok 3,5TWh elektriny. 500 x 24 x 365 = 4,3 TW odstávky cca 10% 3,8TWh
Spotreba auta cca 20kWh na 100 km, priemerný ročný nájazd 15 000. 1 auto 150 x 20 kWh = 3MWh
3 800 000 MWh/3 MWh > 1 milión. Zbytok je na straty.
EBO 3,4 alebo EMO 1,2 vyrobí ročne cca 7 TWh. 3 také elektrárne by vyrobili > 20 TWh
To by bolo pre každé auto z 1M 20 MWh, to je 100 000 km ročne pre každé EV.
Ak to je tak. Tak prečo máme na 60 000 pôrodov 6 000 UPT?
Malo by ich byť maximálne 600, alebo je to inak.
Ešte horšie by to dopadlo, ak by sme spočítali len "nechcené" deti.
Otázka je, koľko z tých 50 000 sa reálne do situácie nechceného tehotenstva dostalo.
Odporúčame