Pracovali ste za socializmu v potravinárskom priemysle?
Pekáreň, mliekáreň, spracovanie mäsa, konzerváreň.
Neviem ako to tam vyzerá teraz, ale vtedy to tam vyzeralo katastrofálne.
Pracovali ste za socializmu v potravinárskom priemysle?
Pekáreň, mliekáreň, spracovanie mäsa, konzerváreň.
Neviem ako to tam vyzerá teraz, ale vtedy to tam vyzeralo katastrofálne.
Sú aj za 0,07, ale musíš pozrieť aj na hmotnosť. Socialistický rohlík mal 50g.
V rámci zachovania ceny do 2Sk, resp 0,07€ upravili pekári hmotnosť na 40g.
Predáva sa rohlík XXL s hmotnosťou 50g a cenou 0,09€.
Dnes môže byť samozrejme cena rôzna. Pred zavretím predajne bežne 0,02-0,04€
Rožok stál v roku 1989 0,40 a dnes stojí 0,09 €.
Už vychádzajú iné čísla?
Sorry, neviem čítať s porozumením
No neviem, ale porovnávať Kalište napr. s Drážďanmi.
V Obci Kalište žilo okolo 200 obyvateľov. Nemci tu vypálili 42 domov.
V Drážďanoch 3. - 15. 2. 1945 zhodilo 1 300 bombardérov vyše 3 900 ton bômb.
Počet mŕtvych sa odhaduje na cca 25 000.
Na Dukle zomrelo asi 21 000 vojakov. (ZSSR+ČSR)
Pri útoku na Berlín zahynulo asi 80 000 vojakov (ZSSR) a cca 450 000 Nemeckých vojakov.
Povojnové Československo bolo vyspelé ale vďaka Česku.
S jedným gréckym komunistom som mal možnosť sa zoznámiť na VŠ.
Učí do dnes a zostal v SR.
Potom to pošlú do Alibaby a tam presne vedia, koľko majú 11.11. predať
"má problémy" je u mňa čas prítomný. Marec 2017 je u mňa dátum minulý.
ČNB intervenovala od novembra 2013 do konca marca 2017.
Cca 3,5 roka držala kurz nad hodnotou 27 CZK za 1€.
Reálny kurz sa pred intervencia pohyboval v pásme cca 25 - 26 CZK za 1€.
Po skončení intervencií sa kurz pohybuje cca v rovnakom pásme cca 25 - 26 CZK za 1€.
Reálne vytvorila ČNB na tejto operácii stratu 110 mld. CZK. Názory na túto akciu sa rôznia.
Ja som sa priživil.
On ani nevie kedy zaviedli €, ale pamätá si vtedajšie ceny.
Sekol sa len o 5 rokov percentuálne 33%.
Akú chybu má potom v cenách.
To je len prvá polovica pravdy.
Druhá polovica by bola vidieť, keby sme zistili, koľko obchodov napr. z ČR bolo uzavretých v EUR a nie v CZK.
Vy by ste mohol ušetriť SR značné peniaze. Zrušíme štatistický úrad z rozpočtom cca 33 miliónov.
Vy dostanete povedzme slušných 100 000€. navštívite Ba, BB, KE a aby sa nepovedalo aj nejaké menšie mestá a dediny a vypracujete nepokrivené štatistiky.
Vaše služby by sme mohli ponúknuť aj Maďarom, keď už chodíte do tej Budapešti.
ČNB niečo spomaľuje? Neskončili intervencie v roku 2017?
zákonník práce jednoznačne ustanovuje
§ 130 Výplata mzdy
....
(4) Mzda sa vypláca v pracovnom čase a na pracovisku, ak sa v pracovnej zmluve nedohodlo inak.
viem, väčšina musí podpísať pracovnú zmluvu bez možných zmien.
Kde je to bežná vec?
Ako chcete vyčísliť zisk generovaný v SR?
Ten sa predsa zisťuje, to čo sa posiela do zahraničia je zisk po zdanení.
Samozrejme možno do nákladov započítať dosť diskutabilné položky.
1, Nie je nutnosť mať účet
2, Je možnosť mať účet zadarmo
Prečo si myslíte, že MUSÍ?
1, To že viem poradiť ako obísť životnú poisťovňu, neznamená, že sa tým živím
Aby to bolo úplne jasné, neživím sa vôbec poisťovníctvom, či investičným poradenstvom.
2, Pozostalostný dôchodok z 2. piliera by som nikdy nevolil. Pre seba nevidím žiadny zmysel.
3, Na základe čoho tvrdíte, že:
"po začatí poberania dôchodku, ... je lepší solidárny priebežný systém"
a) už to že je solidárny, môže niekomu nevyhovovať
b) je veľmi nepružný, v prípade 2. piliera sa sám rozhodnem, kedy a či vôbec doživotný dôchodok kúpim. 1. pilier iné alternatívy neponúka.
c) ja nezatracujem 1. pilier, len som názoru, že je lepšie mať časť prostriedkov zabezpečených inak
d) netvrdím, že druhý pilier je vhodný pre všetkých. Určite je vhodný pre menej ako polovicu, možno len 1/3 pracujúcich
dávky sú mi známe.
zadanie znelo - ak zoberies 1x penziu,
v čase 1. penzie nebudem mať školopovinné deti.
pravdepodobnosť ovdovenia v správnom veku je tiež diskutabilná.
V 2. pilieri je to nasledovne:
1, Ak zomriem pred začatím poberania dôchodku - dostane určená osoba všetky nasporené peniaze. Na rozdiel od 1. piliera nemusí byť mojou manželkou, nemusí spĺňať vek, či vychované deti.
2, Ak zomriem počas poberania do 8 rokov, dostane nevyčerpané dôchodky do 8 rokov
3, Ak zomriem po poberaní viac ako 8 rokov, nedostane nič.
4, Neplánujem poberať doživotný dôchodok, ale využiť programový výber.
Aj osobám, ktorým zo zákona nebude umožnený programový výber vieme poradiť ako sa k nemu dostať. V prípade programového výberu budú všetky peniaze použité v prospech dôchodcu.
teraz vy 1.pilier kedy a koľko zaplatí.
To máš odkiaľ? niekde si počul?
Koľko dostaneš z 1. piliera ak zomrieš skôr ako zoberieš 1. penziu?
Nejak mi to nevychádza. 2000 km zodpovedá 400 kWh za 70€ => 0,175€ za kWh
To by sa oplatilo používať aj doma. Ročná spotreba domácnosti bez elektrického kúrenia je cca 2000 kWh.
Parametre NMC
Specific energy capacity 220Wh/kg => 100kWh = min. 450kg
Charge current above 1C shortens battery life.
Cycle life 1000–2000
Cost ~$170 per kWh => 100kWh = 17 000$ stále klesá cca 18% rok
2030 je očakávaná cena 6200$ za 100kWh
100kWh je rozumná batéria pre reálny dojazd 500-600km
Odporúčame