V čom sú zlé?
Na nabíjanie 1 mil. EV treba 4-6 TWh ročne. To je smiešne množstvo.
V DE sa vyrobí ročne cca 540 TWh. Prebytok majú cca 20TWh.
Odkiaľ dovážajú Nemci elektrickú energiu?
Okrem FR, majú s každým kladnú bilanciu (A +7,5TWh, CH +5,9, NL +4,7, ....FR -2,7)
Moja prvá reakcia bola na @titus2, ktorý tvrdil:
"Dôchodca pracuje na živnosť a platí mesačne odvody.....jemu však nezvýšia dôchodok."
Toto tvrdenie je nepravdivé.
Vy ste začali písať o doplatkoch uvedených v článku. Tu záleží za aké obdobie doplácate.
Ak ste v roku 2004-2008 študovali VŠ. (ročník cca 1986) a v roku cca 2050 pôjdete do dôchodku. (priemerná mzda bude 2500€)
ADH cca 35. Ak zaplatíte za 5 rokov vášho štúdia z 2 x VVZ (OMB=2) cca 18 000€.
Dôchodok Vám to zvýši 2x5x35=350€ mesačne.
(redukcia POMB na 1,76 by sa prejavila len ak by ste aj zbytok života zarábali nadpriemerne)
Návratnosť 52 mesiacov = menej ako 5 rokov.
Aby sme boli spravodlivý
V roku 1980 sa 60 ročný muž dožil ešte 15,2 roka, v 2018 sa 63 ročný dožije 17,2 roka + 2 roky na dôchodku
V roku 1980 sa 55 ročná žena dožila ešte 23 rokov, v 2018 sa 63 ročná dožije 20,5 roka - 2,5 roka na dôchodku
Počet v SR nepracujúcich mladých ľudí sa neúmerne zvýšil:
- odchod do cudziny
- štúdium na VŠ
- dlhšie materské dovolenky (3 roky), čiastočne aj u mužov.
To by ma skutočne zaujímala firma a pozícia kde Vám platia 5500€?
v čom sa zhodneme je, že nie je dôvod na dotácie.
Možno aj na tom, že 1 milión EV tu nebude skôr ako za 20 rokov.
nešlo mi o presný výpočet. oponoval som tvrdeniu "treba postaviť niekoľko jadrových elektrární navyše". Možno to nie je jeden blok, ale 1,2 bloku, ale rozhodne to nie je niekoľko JE.
Môj otec pochádza z 10 detí. Všetky celý život pracovali.
Aj jeho mama celý život pracovala, v tých časoch nemala na výber.
Poznám dve rodiny, jedna má 6 a jedna 5 detí zatiaľ. Matky pracujú. Deti zatiaľ študujú.
Preto by som nezovšeobecňoval.
Článok nie je o matkách, ktoré čerpali riadnu MD. Tá sa im započítava do odpracovaných rokov.
Matka, čo by bola 20 rokov na MD a následne odpracovala 10 rokov má podmienky splnené.
1 osobné auto v priemere v SR najazdí menej ako 15 000 km.
Pri 1 milióne EV to znamená 15 000 000 000 km
150 000 000 x 20 kWh = 3 000 000 000 kWh = 3 TWh
Dva bloky AE Mochovce ročne dodajú do siete okolo 7 TWh.
Tarifa za straty 6€/MWh = 10% ceny silovej elektriny.
Podľa mojich info sa straty pri distribúcii pohybujú na úrovni 6%.
Straty pri nabíjaní sú cca 10%. Ostatné straty sú už zahrnuté v spotrebe.
Štandardná nabíjačka je súčasťou vozidla. Dnes bežne cca 7,2kW
Min. 75% nabíjaní je potrebné robiť "doma".
25% energie by dodali rýchlo nabíjačky s výkonom cca 50kW.
3TWh x 0,25 = 750 GWh
750 000 000 kWh / 50 kW = 15 000 000 hodín nabíjania ročne.
10 000 nabíjačiek by bolo využitých v priemere 4 hodiny denne.
Netreba desaťtisíce, bude postačovať 5000 max 10 000 nabíjačiek.
1M EV tu nebude v žiadnom prípade do 10 rokov. Ročne sa predá 100 000 áut.
Postaviť 5 000 nabíjačiek nemôže byť problém za 10-20 rokov.
Evidentne ste nič nepochopil.
Dôchodkový vek bude bezpredmetný pre vyplácanie dôchodku.
Iste, každý bude dostávať Odvodový bonus znížený o % z príjmu.
Ak bude mať príjem v dostatočnej výške nedostane OB. Ak príjem mať nebude dostane OB.
Kedže celý solidárny odvod bude len 10% namiesto 36% dnešných sociálnych odvodov,
môžete sa poistiť invalidne i dôchodkovo.
Netvrdím, že celý OB je OK. Nie som makroekonóm aby som ho prepočítaval.
Mnohé myšlienky v ňom sú však sociálne spravodlivejšie a dokonca aj výrazne ľavicové.
Len treba poriadne čítať.
1, Kto z opozície navrhuje odvodový bonus? OĽaNO, ĽSNS, SME RODINA? Alebo SPOLU, Za ľudí či KDH?
2, Odvodový bonus neruší zdravotné a ani sociálne odvody. Rozdiel by bol iba formálny.
Veď hovoríme o tom istom "700 hodín priamej výuky". Absolvent LF absolvuje 4800 hodín priamej výuky.
Veľa závisí od študenta? To všade, ale neverím, že študenti Akadémia homeopatie sú lepší ako študenti LF prijímaní na základe prijímacích skúšok. Všetci lekári majú zo zákona povinnosť sa vzdelávať.
Koľko a akých skúšok absolvuje absolvent Akadémie?
Čo môže človek vedieť o liečení po 700 hodinách?
Bežný týždeň na slušnej univerzite má 30 hodín. Tých týždňov býva za semester 13-14, potom nasleduje skúšobné obdobie. Takže jeden semester = cca 400 hodín výuky + príprava na skúšku.
Absolvent LF má takých semestrov za sebou 12 = 4 800 hodín.
Dostane síce titul MUDr. ale k lekárovi to má ešte dosť ďaleko.
Vaša 4. ročná akadémia vyrobí homeopata za 700 hodín. Naozaj sa chcete porovnávať s lekármi?
Ja by som svoje zdravie absolventovi 700 hodinového kurzu nezveril.
Prečo na ňu útočím?
Lebo je to podvod, vďaka ktorému môžu zomrieť ľudia.
My sa nestaviame na stranu hokejistu či primátora. My sa staviame na stranu spravodlivosti.
Prečo si nejaký klub (hokejista) nárokuje na štadión, ktorý mu nepatrí.
Ak budem mať nájomníka, z ktorého som s obtiažami po roku dostal nájomné a ja mu budem držať ešte aj exkluzivitu
Otázka je, kde by ich chceli?
Aké vzdelanie majú tie ZNÁME OSOBNOSTI aby posúdili, kto šmejd.
Veľa známych osobností bolo okradnutých šmejdami.
Toto naozaj nie je záruka účinnosti.
Odporúčame