Prečo niet peňazí na zdravotníctvo a školstvo ?
Ja tomu TOTÁČ nehovorím. Dokonca netvrdím, že všetko bolo zlé.
Žil som vtedy a mama pracovala v nemocnici.
V socializme malo aj zdravotníctvo socialistické produkty (prístroje, lieky).
Dnes máme rovnaké CT v nemocnici v BA a vo Viedni.
Socialistická technika zaostávala za tou kapitalistickou. To snáď nechcete poprieť?
Rovnaká situácia bola v liekoch, boli dostupné zo socialistického tábora, z Juhoslávie a minimum z kapitalistickej cudziny. Jednoducho neboli devízy.
Dnes tu máme väčšinu liekov od popredných svetových farmaceutických firiem.
Pre mňa nie je také dôležité, že doplácam u zubára (1x ročne cca 20€), alebo, že som musel zobrať dieťa na pohotovosť. Pre mňa je dôležité, ako dopadnem keď budem vážne chorý.
Zavolať sanitku je problém?
To čo príde vyzerá určite lepšie, ako tá socialistická Š1203.
Súčasné zdravotníctvo má veľa chýb, ale netreba si idealizovať ani to socialistické.
Dĺžka života svedčí o tom, že sa to zlepšuje.
Môžeš mať n to svoj pohľad