Spravodlivý prístup?
V socializme platilo "Za dobrú prácu- dobrú plácu!"?
To sme žili v inom socializme.
Spravodlivý prístup?
V socializme platilo "Za dobrú prácu- dobrú plácu!"?
To sme žili v inom socializme.
Prečo si zobral 3 000 úver, možno len 1000?
Hodnota je daná ponukou dražbe, 15 000 je sen majiteľa.
Ak by mal hodnotu 15k mohol ho majiteľ predať a kúpiť si niečo za 10k.
Ty tomu hovoríš kšeftovanie? S čím sa kšeftovať môže a s čím nie?
Čo autá?
Byt nestojí 100€ a nemožno ich kúpiť 1000, na rozdiel od lístkov.
Byt má svoje náklady aj keď je neobývaný, takže treba riešiť prenájom.
Ak niekto skupuje byty, tak hlavne na dlhodobú investíciu.
Byty sa stavajú. V ponuke je minimálne 10 000 3-izbových a 9 000 2-izbových.
V každom krajskom meste sú stovky bytov na predaj.
V malých okresných sú ich desiatky na predaj.
Takže to čo je postavené po obciach je len pre cigánov?
Keď niekomu vydražili dom za 10 000 a jeho dlh bol 3000€, tak tých 7 000€ skončilo kde?
Zdanila monopoly? ktoré? Čo si myslíte, kto platí zdanenie bánk alebo poisťovní?
Nenávratné pôžičky si predstavujete ako? 10 000€, 50 000€, ???. Koľko pôžičiek ročne?
Komu áno a komu nie?
Nenávratné je takmer vždy zlé. Každá hodnota, musí mať protihodnotu.
Viem si predstaviť odpustenie za výchovu dieťaťa.
Sulík je pravičiar a oni dane znižujú. Lenže nie je možné znižovať dane a dávať nenávratné pôžičky.
Videl. Otec pracoval do 70 rokov.
Viem, že taký človek nebude robiť za pásom, alebo mnoho iných náročných profesií.
To ale neznamená, že nemôže pracovať.
Som aj za kategorizáciu zamestnaní, ktorá bola zrušená.
Urobme všetko preto, aby mohli byť ľudia dlhšie aktívni.
Presne tak.
Je tu ešte možnosť zásluhovosť zoškrtať a dať všetkým 350€.
Ako ale potom presvedčíme mladých, aby platili veľa a dostávali málo
Máš pocit, že v SP je v dôchodkových fondoch prebytková.
Ja mám pocit, že už aj v SMERe začínajú priznávať, že je to dlhodobo neudržateľné.
Ja som ich tam neposielal až ako 80-ročných. ja som len vypočítal zadanie od @taSunka
Ako si prišiel na 64 alebo práve 67? Ešte nedávno to bolo cca 55 pre ženy.
Dnes ženám s 2 deťmi ponúkajú 63 rokov
.
Na vek sa musíme pozerať inak u narodených 1950, inak 1970 a inak 1990.
V živote mali veľmi rozdielne podmienky.
Začínali pracovať vo veľmi rôznom veku 16 až cca 26 rokov.
Podiel ťažkej manuálnej práce silne klesol.
Zdravotná starostlivosť sa zlepšila, predĺžil sa vek.
K predĺženiu budeme smerovať všetci. Je to veľmi nepopulárne, ale je to fakt.
Postupné predlžovanie bol asi najlepšie nastavený mechanizmus.
Politici však vymysleli zázrak. Dali prísľub, že to o 20 rokov nebude také zlé.
Nič to nikoho nestojí (zatiaľ) a problém prehodili o 15 rokov ďalej.
Pomer máš v poriadku a táto hodnota sa naozaj používa.
V skutočnosti je nepraktická.
Ak máš dnes priemerný hrubý plat 1000€, POMB =1 po celý život, 40 odrobených rokov.
Tak tvoj dôchodok bude 40 x 1x 12,6657 = 506€.
Už tu je vidieť, že to nie je 44% priemernej hr. mzdy.
Dôchodok však degraduje a tak je priemer za všetkých dôchodcov 44%.
Pomer k čistej mzde, ktorá ľudí zaujíma viac bude
506 ku 764 teda 66%. Tvoj príjem sa zníži o 1/3.
Husák toho až tak veľa nevyriešil. Dávno pred Husákom tu bolo podstatne viac detí. Napr. povojnové ročníky.
Ak by bol dôchodok po dovŕšení 80 rokov tak by sa ho asi väčšina nedožila.
Počet dôchodcov by bol cca 180 000.
Ak by sme im rozdelili súčasných 5,5 mld. €, dôchodok by bol 2500 €.
To by asi nebolo spravodlivé.
Zmyslom predlžovania bolo zachovať rovnakú priemernú dobu na dôchodku.
Vy to máte 10-12kWh už za motorom a oni v zásuvke 17 kWh to je skoro to isté.
17 x 0,9 (nabíjanie) x 0,95 (elektromotor) = 14,5 kWh
Niektorí majú 14 kWh spotrebu po odčítaní strát dostanete 12 kWh.
Vy napr. kúrite odpadovým teplom, EV musia hnať tepelné čerpadlo.
Voči čomu sú DSS v strate?
Keby mal sporiteľ tie peniaze doma tak by ich mal menej.
V mojom prípade je pomer aktuálneho stavu k príspevkom 1,2.
Opýtaj sa tých čo postavili Malženice.
Alebo skús v Nemecku, majú tam cca 50 paroplynových elektrární.
A budú ďalšie, na čo by inak stavali NS2.
Len na grafe som odčítal výkon plynových elektrární v Nemecku.
Minimum 1,17 TW (29.7.18 14:00)
Maximum 15,20 TW (20.2.18 18:00)
Inštalovaný výkon paroplynu v Nemecku je až 29,39 GW
Pri 95% behu by mohol vyrobiť 230 TWh, v roku 2018 vyrobili 45 TWh
TO je využitie na cca 19% a návratnosť je v poriadku.
Paroplyn má nízke náklady na výstavbu.
Jeho najväčšími nákladmi je plyn.
Má rýchly štart a tak je ideálnou elektrárňou na premostenie.
Vieš dať nejaký výpočet, ako si prišiel na 1,2?
- % výnosu z 2. piliera. nijako nezávisí od investovanej sumy.
- dôchodok z 1. piliera naopak závisí od odvedenej sumy (minimálny dôchodok, redukcia POMB), avšak medzi POMB = 1 až 1,25 je pomer medzi mzdou a dôchodkom konštantný.
Ako si prišiel na 1,2?
No tak nám k tomu daj pár údajov. Inak to vyzerá zavádzajúco.
Kde je ten byt, akú má výmeru, za koľko ho prenajímaš?
25 000€ za byt (cca 50 m2) je 500€/m2 taká cena tu bola len pred rokom 2002.
Slovo nájomník v jednotnom čísle je tiež prekvapivé .
Jeden To mal prenajaté cca 15-20 rokov?
Za tých 20 rokov ten byt nepotreboval žiadnu investíciu? Alebo to si ten nájomník platil k tomu?
Prenajímam niekoľko bytov, ale tvoju výnosnosť rozhodne nedosahujem.
Možno nemám šťastie na takých dobrých nájomníkov, čo všetko platia a nič nepožadujú.
Nepoznám pojem "normálna" zástrčka. Máme aj nenormálne zástrčky?
Ak je na niečo potrebný vyšší výkon, nikdy nebol problém zabezpečiť ho.
Nikto neprotestuje proti výťahom, či elektrickým varným doskám.
Riešili sme skôr problém batérie,. Aký nabíjací prúd nie je degradujúci pre batériu.
Olovené batérie sa dobíjali 1/10 kapacity. Dôvodom nebol nedostatok energie.
60Ah batéria sa nabíjala 6A. Nabíjačka na 12V a napr. 60A by nebol žiadny problém.
Je výkon by bol len 12 x 60 = 720W a to nie je problém zásuvky.
To meranie má rovnako ďaleko od reálu, ako merania udávané v TP.
1, Rovina (iste nemôžeme jazdiť iba po rovine)
2, Občas musíme zabrzdiť a rozbehnúť sa
3, Bezvetrie
To budú asi 3 hlavné rozdiely medzi spotrebou elektromobilu a tvojím meraním.
EV tam má navyše účinnosť elektromotora a je zrejme ťažšie.
Preto je reálnych 17-20 kWh.
Inak je metóda v poriadku.
Odporúčame