Riaditeľ nemocnice: Pacienti si sami zvolili, že v noci čakajú, aby ráno boli prví
Čo má toto zo Zajacom. Toto je stav v štátnej nemocnici.
Ak je pravda, čo p. riaditeľ povedal, p.MUDr. pracuje naozaj dosť.
Ak by mu poisťovňa preplácala len 10 pacientov denne, môžme sa baviť o peniazoch.
Ale 30 pacientov denne je naozaj dosť.
Otázka je prečo nie sú ďalší.
V trhovom prostredí by si p. MUDr. vypýtal od každého 50€ a výsledky by boli nasledovné:
- pravdepodobne by sa to oplatilo robiť aj inému doktorovi
- p. MUDr. Bakala by oprávnene trocha zbohatol
A Vy ma teraz zožeriete lebo zdravotníctvo má byť zadarmo.
Ani za socializmu sa nepodarilo vybudovať komunizmus podľa vtedajšej ústavy. (č. 100/1960 Zb.)
Uskutočňuje sa už zásada socializmu: „Každý podľa svojich schopností, každému podľa jeho práce!“
V ďalšom vývoji, ....chceme dosiahnuť ... Potom bude možné prejsť k uskutočňovaniu ... zásady komunizmu:
„Každý podľa svojich schopností, každému podľa jeho potrieb!“
Ten časenkový spôsob je ľudsky nedôstojný, preto by bolo treba niečo vymyslieť.