Najväčší kriklúni, tomu vôbec nerozumejú. 2P pilier nemajú ale kritizujú.
Najväčší kriklúni, tomu vôbec nerozumejú. 2P pilier nemajú ale kritizujú.
1, "Základom mal ostať 1.pilier " veď predsa ostal
2, " 2P mal byť ako pomocný šetriaci" veď je
3, 3P - Nie v 2P, ale v 3P sú vysoké poplatky. Moje poplatky v 3P sú viac ako 2x oproti 2P
3P má význam jedine ak zamestnávateľ prispieva viac ako Vy.
Aj v druhom pilieri si šetrí sporiteľ. Kto iný?
A nakoniec Ste objavili "teplú vodu". Presne takto funguje 2p:
"Plus k tomu keby sa "pustilo" nejaké to percento z toho čo ide do sociálky, tak by sa vytvoril schopný systém, kde by fungoval tak priebežný ako aj šetriaci."
Ako definujete pyramídovú hru? Ak odpoviete, zistíme, čo je 2. pilier
Mať potvrdenú kúpnu cenu bankovým prevodom nie je na škodu.
Vybrať 5000€ sa dá na pobočke banky.
Ako často potrebuješ 5 000€ cash
Tak to určite nie je pravda. Pri výbere v Banke nikdy nemali problém ani s 500€ bankovkami.
ATM vydávajú ako maximum 50€ alebo 100€. Napr. v ATM SLSP si bankovky môžete voliť.
Načo potrebujete 1000€ cash?
Aký bol termín na diaľnicu BA-KE? Ak to takto pôjde aj dieselmi, tak sa toho nedožijem.
1, Všetky bankovky sveta určite tak ľahko neprestanú existovať.
2, Existujú aj banky bez poplatkov. Ak by banky zistili, že Slovák je na poplatky citlivý, tak by sa správali inak.
3, polícia nemá dosť ľudí aby sledovala pohyb tovaru a služieb medzi susedmi.
Smutné je, že majú. Oni naše peniaze nepotrebujú. Oni si ich vedia požičať vo veľkom za 0€.
Za to môže ECB.
Konečne viem koľko je 8%
Nový zákon o 8-percentnej dani z neživotného poistenia sa premietol do rozličných typov poistení a musí ju zohľadniť aj VÚB banka vo svojom poisťovacom balíku ku kartám. Napríklad pri Mastercard Standard stúpla cena poistenia k hlavnej a dodatkovej karte z 19 na 23 eur za rok.
Navrhujem, aby zamestnanci VÚB vstúpili do štrajku a žiadali zvýšenie mzdy o 8% podľa tohto príkladu.
23 / 19 = 1,21 správnejšie sa 8% vyberie z 23€ = 1,84 banke zostane 21,16 namiesto 19€
"
Iste, to môžeš, ale to neurobil.
1, Nevybrať sa bude dať vždy (nesúvisí zo zostatkom na účte)
2, To "ak" je len jedno, ak budeš mať nad referenčnú sumu.
Žiadne iné podmienky neexistujú.
Pri priemernom plate a 42 rokoch je dnešný dôchodok 42 x 1 x 12,66 = 557€
Krátenie pre 2P je 0,9 557 x 0,9 = 501. Referenčná suma 444,10
Reálne môžu mať ľudia odrobených aj 63-17= 46 rokov
Aj keď budú mať POMB = 0,9 tak ich nekrátený dôchodok bude 536
Krátený 536 x 0,9 = 482 a spĺňajú referenčnú sumu.
Hranica je niekde na 0,83 POMB.
Ak niekto za celý život nedosiahol 0,8 priemernej mzdy tak 2P nemal čo robiť.
Majitelia DSS môžu užívať len poplatky, nie peniaze účastníkov.
Od teba by som takú otázku nečakal.
Ak položíte takúto otázku, tak sú 2 možnosti.
- buď tomu ani trochu nerozumiete
- alebo sprosto provokujete
Ak budete 1. dieťaťu šetriť 30 rokov 18€ a 10 rokov 12 € a druhému len 10 rokov 6€ iste bude mať 1. dieťa našetrené podstatne viac.
Ak pochopíte toto môžeme pokračovať.
Aby sa začali odkladať peniaze.
Pochopil si správne.
Ak penzista bude žiť do 120 rokov, tak štát aj životná poisťovňa budú platiť.
Preto sa poisťovne veľmi istia.
Niektoré skupiny žijú dlhšie (ženy, ľudia s vyšším vzdelaním, nepracujúci manuálne) a oni nevedia odhadnúť koľko ich tam je.
Jedna z výhod 2P je, že si to môžeš trocha manažovať.
Ideš do dôchodku a tvoj zdravotný stav je zlý.
Bol by si blázon zakúpiť si dôchodok na 25 rokov.
Naopak ak si v pohode nemusíš vybrať nič.
Peniaze sa ešte môžu chvíľu zhodnocovať.
Alebo vyberieš všetko a užiješ.
Peniaze v 90 rokoch sú väčšinou na nič.
Ak naopak, chcete vedieť hospodársku silu vo svete nikoho nezaujíma domáca PPP.
Tu sa môžeme baviť o GDP nie GDP(PPP), tu je Rusko na cca 12 mieste.
1, Napriek tomu, že nie som zástancom dlhov, musím napísať, že nie je rozumné vyhladovať krajinu pre splatenie dlhov. Jedným príkladom môže byť Rumunsko za vlády Nicolae Ceaușescu.
Existuje nejaká rozumná miera pôžičiek, jej hodnotu si netrúfam určiť.
2, Rusko už predbehlo Nemecko aj Japonsko (aspoň podľa niektorých zdrojov). V čom je teda problém?
Vybrali Ste parameter, ktorý nie je veľmi vhodný na porovnanie Ruska.
Aby sme zistili výkonnosť ekonomiky (nie veľkosť) používame skôr GDP per Capita resp. PPP
V nominálnom GDP per capita sa Rusko pohybuje "v strede" blízko celosvetového priemeru.
V GDP per capita PPP sa Rusko pohybuje na úrovni 150% celosvetového priemeru.
Ak chcete vedieť ako Rusko využíva svoju pracovnú silu, zistíte to najmä podľa tohto parametra.
I tu má Rusko isté výhody a to obrovské zásoby nerastných surovín. Ich export tvorí nemalú časť HDP.
Mnoho krát to ani nevyprodukujú Rusi, ale zahraničná firma.
Odporúčame