Čítať po Tebe je ťažké. Skús občas ukončiť vetu, dať čiarku.
Ty si tvrdil: "Veď ak majú maržu okolo 100-200% majú z čoho platiť ten osobitný odvod"
Ja píšem:
Prosím otvor si obchod len s 50% maržou. Nakúpiš za 100€ a predáš za 150€.
Reťazce podľa teba majú maržu 100-200%, takže predávajú ten tovar za 200 až 300€.
(Ten čo nakúpili tak ako ty po 100€ +100% = 200€ 100€ +200% = 300€
Ty budeš predávať o 50 až 150€ lacnejšie.
Zabudni na 100% maržu. Marža nie je rozhodujúca, rozhodujúci je ZISK.
Z marže musíš pokryť všetky náklady súvisiace s prevádzkou.
Reťazce silne strážia náklady. Všimni si napr. v Lidli ako keď nie je potrebná pokladníčka tak hneď pokladňu zatvárajú, naopak aj treba tak ju hneď otvárajú.
Rovnako tlačia na dodávateľov. Potrebujú nízke ceny inak by boli ceny na pulte vysoké.
Predaj je rovnaké podnikanie ako čokoľvek iné. Treba to vedieť.
Danko to nevie, inak by Lesostav neskrachoval. To je zlodej a podvodník.


