Dajú tam energiu v cene budúcej vyrobenej energie, materiál, prácu, dopravu, inštaláciu a DPH.
Potom to vyrobí energiu iba v cene vloženej energie? Kde zostali ostatné zložky?
Dajú tam energiu v cene budúcej vyrobenej energie, materiál, prácu, dopravu, inštaláciu a DPH.
Potom to vyrobí energiu iba v cene vloženej energie? Kde zostali ostatné zložky?
OK máš samozrejme pravdu. Len ak si dal pre solár výrobu v decembri, daj aj za jún.
Ja tvrdím tiež že FVE sa pri dnešných cenách ťažko uživí.
Ak by to bola pravda tak by to firmy stavali a spotrebovávali.
Prepáč, ale nerozumiem prečo som "bezmozgovec" ?
Výroba mi je absolútne jasná.
Mimochodom AE by v Nemecku nemohli vyrovnávať vietor a solár.
To dokáže najlepšie plyn a uhlie.
Mohla by aj Hydro ale tá vyrovnáva skôr výkyvy v spotrebe.
Mnou vyrobenú elektrinu pre seba budem preháňať cez elektromer?
Aj vodu zo studne preháňam cez vodomer vodární, alebo nie?
"chozraščot je metóda používaná hlavne v kapitalizme."
toto tvrdenie, je asi na úrovni, že ruská Lada je vlastne kapitalistické auto.
Chozrasčot (rusky хозрасчёт) bola v socialistickej ekonomike metóda, ktorá vyžadovala, aby náklady a výsledky výroby boli porovnávané a aby výdavky boli kryté z príjmu podnikov a aby bola zaistená rentabilita výroby. Šlo o pokus aplikovať kapitalistický koncept zisku na plánované hospodárstvo socialistických krajín.
Ako Vás štát zdaní za vyrobenú a spotrebovanú elektrinu?
Súhlasím. Viete kde je problém?
Bez dotácií by mala dodávať aj elektráreň Nováky.
Bez dotácií by mali dodávať všetci.
Tento nezmysel, Ste čítali kde?
A čo by privatizoval v ZS SK? Tie 40 ročné rušne, vagóny?
Ak si mýlite infláciu a valorizáciu tak ekonomike veľmi nerozumiete.
Mám ale zásadnú otázku, prečo by Vám mal zvýšiť dôchodok?
Infláciu vyrovnal valorizáciou a prečo by mal dať viac?
Či sa to DSS páči alebo nie. Občan musí porovnávať.
Ako inak si mal vybrať, či vstúpi alebo vystúpi z 2P.
Nerozumiem tomu, prečo nechceš porovnávať. Iste, nemožno porovnávať len sumu.
Ty sám často porovnávaš poisťovacie produkty. Dôchodkové poistenie je poisťovací produkt.
Nemám rád Šmejdov, lebo zneužívajú bezbrannosť tých najslabších.
Na druhej strane všetci obchodníci, celý reklamný priemysel rovnako manipuluje.
Nerobil som v poisťovníctve, ale podľa mňa sú agenti podnikateľmi, takže neberú plat (je to najdrahší spôsob ako vybrať zarobené peniaze). V tom prípade, ale nie sú započítaní v tvojom priemere.
Allianz - Slovenská poisťovňa, a.s. uvádza takmer 1 500 zamestnancov
Za rok 2017 vyplatila hrubé mzdy 32 604 000€. Priemer je 1811€.
Na svojich 3 600 agentov minula 49 579 000 €. Priemer je 1147 €
Agenti, ale môžu byť agentmi viacerých poisťovní.
Dám sa poučiť, podľa ktorého paragrafu zákona, je možné odmietnuť vypočítaný dôchodok?
Ak by mala byť ponuka 10€, tak by som si dávno vypočítal a do 2P neliezol.
Raz možno všetko.
Ja viem, že všetci dôchodcovia Ste nahnevaní, bo máte málo.
Ak sa Vám celý parlament nepáči, založte si stranu dôchodcov a môžete voliť ju.
Ani ja nie som spokojný, ale rešpektujem systém.
Ak niekto podporuje Slušné Slovensko tak im verí a čo im dá zo svojich peňazí, je jeho voľba.
A ty poznáš výpočet superslovenského o 3 roky?
Na rozdiel od 1P dôchodku môžem požiadať o výpočet a ponúkanú sumu odmietnuť.
Ak požiadaš o dôchodok od SP musíš jeho hodnotu akceptovať
Koľko človek odrobil je započítané cez odrobené roky, koľko odviedol je tiež započítané (osobný mzdový bod).
Otázka je, koľko rokov bude poberať dôchodok. Je rozdiel či 17 alebo 20.
Deti s tým nič nemajú. Dieťa bude platiť dane a odvody, ale bude chcieť aj dôchodok.
Sociálna poisťovňa je oddelená od štátneho rozpočtu, i keď dostávala vysoké dotácie na výplatu dôchodkov.
DSS s tým už nemajú absolútne nič. Oni vám vypočítajú dôchodok aj 55 rokoch, len im to neumožňuje zákon.
napr. 3. pilier vie vyplácať aj od 55 r.
Ako ide zamestnanec "zhuplovaný" do dôchodku, je tak trochu jeho zásluha.
Napriek silnej zásluhovosti 1. piliera, je na tom zamestnanec z nízkym zárobkom lepšie, ako ten s vysokým.
Za 2 násobný plat nedostane 2 násobný dôchodok.
Plat ..............Dôchodok (40 rokov)
500.............305€ v skutočnosti 313€ ako min. dôchodok
1000.............523€ len 1,67 násobok oproti polovičnému príjmu
2000.............903€ len 1,72 násobok oproti polovičnému príjmu
Odporúčame