A ty poznáš výpočet superslovenského o 3 roky?
Na rozdiel od 1P dôchodku môžem požiadať o výpočet a ponúkanú sumu odmietnuť.
Ak požiadaš o dôchodok od SP musíš jeho hodnotu akceptovať
A ty poznáš výpočet superslovenského o 3 roky?
Na rozdiel od 1P dôchodku môžem požiadať o výpočet a ponúkanú sumu odmietnuť.
Ak požiadaš o dôchodok od SP musíš jeho hodnotu akceptovať
Koľko človek odrobil je započítané cez odrobené roky, koľko odviedol je tiež započítané (osobný mzdový bod).
Otázka je, koľko rokov bude poberať dôchodok. Je rozdiel či 17 alebo 20.
Deti s tým nič nemajú. Dieťa bude platiť dane a odvody, ale bude chcieť aj dôchodok.
Sociálna poisťovňa je oddelená od štátneho rozpočtu, i keď dostávala vysoké dotácie na výplatu dôchodkov.
DSS s tým už nemajú absolútne nič. Oni vám vypočítajú dôchodok aj 55 rokoch, len im to neumožňuje zákon.
napr. 3. pilier vie vyplácať aj od 55 r.
Ako ide zamestnanec "zhuplovaný" do dôchodku, je tak trochu jeho zásluha.
Napriek silnej zásluhovosti 1. piliera, je na tom zamestnanec z nízkym zárobkom lepšie, ako ten s vysokým.
Za 2 násobný plat nedostane 2 násobný dôchodok.
Plat ..............Dôchodok (40 rokov)
500.............305€ v skutočnosti 313€ ako min. dôchodok
1000.............523€ len 1,67 násobok oproti polovičnému príjmu
2000.............903€ len 1,72 násobok oproti polovičnému príjmu
Aký výhody má hybrid oproti EV. V hybride je ekologická batéria?
Ak to nieje PHEV tak to netreba nabíjať, ale konštrukčne je to najzložitejšie.
Poštárky ešte nosia penziu?
Ja som bol presvedčený, že dôchodok je možné vyzdvihnúť na pošte.
Tak EV určite neovplyvnili cenu elektriny. Určite nie tých 800 EV, ktoré pribudli vďaka dotácii.
Jedno auto spotrebuje cca 3 MWh/ rok, 1000 aút 3000 MWh = 3GWh
Spotreba v SR za rok je 30 TWh = 30 000 GWh
Pomer aút na celkovej spotrebe 3 / 30 000 = 0,01%
A podľa čoho sa to posúva?
§ 65a zákona č. 461/2003 Z.
Už len tento katastrofológ tu chýbal. Ktorá predpoveď mu vyšla?
Ak som do 1.P posielal 18+4,75% 30 rokov a potom 10 rokov 12+4,75% to je 850% mojej ročnej mzdy
do 2. piliera som posielal 6% po dobu 10 rokov to je 60% mojej ročnej mzdy tak nemôžem očakávať rovnaký dôchodok.
Valorizácia nemá nič spoločné zo zomrelými.
Vďaka rastu miezd sa zvýšia odvody a z tejto sumy sa valorizuje.
Sirotský dôchodok dostávajú len neplnoleté deti je ich len 20 000 vo výške 130€, vdovských je 350 000 vo výške 125€.
Ako ťa okrádajú DSS?
Ako k tomu prídu ostatní dôchodcovia, že oni mohli si "užiť" menej.
Prečo by mali niektorí viac a niektorí menej?
@ulienka
Miliardárom je vek odchodu do dôchodku úplne ukradnutý. Dokonca aj milionárom.
Oni môžu ísť do dôchodku kedy chcú.
čo sa týka CEO v štátnych podnikoch to má v rukách Smer. Môžu to urobiť a prejaví sa to hneď, nie o 15 rokov.
Na Brusel by som sa nespoliehal, všetky štáty majú problémy.
Áno bude to o cca 14 rokov.
Nikto nenúti ľudí pracovať do skonania, len Smer to tak vysvetľuje.
Pracuje sa dlhšie práve podľa dlhšieho dožitia. Doba poberania dôchodku zostáva rovnaká.
Nikto presne nevie čo bude v roku 2030, tak prečo treba upravovať zákon, ktorí začne platiť o 12-15 rokov?
Málo detí sa rodí cca 25 rokov, oni ešte nepracujú. Teraz to začne obíde 90 000 a príde 50 000.
Z tých 50 000 odíde 10 000 do zahraničia. Nebudú ľudia. Len to bude trvať aspoň 10 rokov.
1, Dôchodcovia nekupujú len potraviny, preto sa nikdy neriadili len potravinami.
2, Inflácia meraná rastom cien porovnaná 3Q 2018 vs. 3Q 2017 dosiahla 2,7%
ten istý údaj za potraviny je 3,6% a bude sa zvyšovať zaviedli odvod reťazcom.
3, 5,6% som nikde nenašiel. Okolo 5% boli potraviny v 1. a 2. štvrťroku.
Všimli Ste si rok 1989, alebo Ste tiež kachličkovali. To je dobré na 20 zjazd KSS.
Smer to sú samí robotníci.
Robert Fico príjmy 2017: 45 050 € náhrady (nezdanené) 12 914 €
Zháňa milióny vlastnou hlavou vraj pre stranu Strana je ale financovaná zo štátneho rozpočtu .
JUDr. ROBERT KALIŇÁK = 249 402 € +41435 € + 11674 € = 302 511 €
Naozaj veríte, že človek s príjmom 250 000 z podnikania ide do vlády preto aby tam pracoval za 50 000€
Ing. PETER KAŽIMÍR = 122 155€ + 33534 € + 10519 € = 166 208 €,
Treba pokračovať.
Ak by sme prišli o železnice, celkom sa poteším, nebudeme musieť každoročne látať ich stratu.
Privatizované letiske KE, robí zisk a platí dane. Štátne letisko robí stratu, 2017 - 3,5 mil, 2016 -6,3, 2015 -7,3
Len za predpokladu, že budeme žiť do 100.
Ako sa vyrieši? Bude viac peňazí, ale aj viac poberateľov. To len odkladá problém.
Ako rozdeľuje Matovič ľudí na bohatých a chudobných?
Veď hovorí, že každý kto odpracoval 40 rokov môže ísť do dôchodku?
Takže vedia, že som si kúpil botasky a plavky.
Ty vieš z EČ zistiť moju domácu adresu?
BL155HL, kde mám garáž?
To nevedia ani policajti.
Odporúčame