2019: Novopriznané penzie budú vyššie
"dnes si mozu mladi zobrat hypoteku, ale s akými rizikami a na ake dlhe splacanie?"
Dlh okrem nenávratných pôžičiek, bolo treba vždy splatiť.
Aké riziká? Rizikové je to vtedy, ak sa to preženie. Za socializmu neexistoval 100% úver.
Dnes sa stal samozrejmosťou. To je zle.
Napriek tomu, že sa posúva vek vstupu do manželstva, mladí nemajú nič našetrené.
Chcú si užiť, cestovať, mať "drahý" mobil.
Ja nepopieram, že podpora bola vyššia. Dnes sú väčšie možnosti.
- Môžu ísť pracovať do zahraničia a tam si zarobiť.
- Min. do 30 rokov využívajú služby mamahotelu, ale nešetria.
- Za socializmu chodili muži na 2 roky na vojnu, koľko sa dá zarobiť za 2 roky.
Socializmus držal všetkých v priemere, kapitalizmus praje viac šikovným.
Veľa sa tu popísalo, koľko mladých je vonku, ja to beriem ako pozitívum.
Zarobia peniaze, získajú skúsenosti.