Prosím, prezraď nám firmu, kde sa máme zamestnať.
Prosím, prezraď nám firmu, kde sa máme zamestnať.
Mne vadí iná vec. Načo je v dnešnej dobe toľko dokladov.
Má dnes príslušník PZ problém
- preveriť platnosť STK a EK. (načo nálepky+doklad)
- preveriť poistenie vozidla (nazvať bielu kartu dokladom je odvaha )
- dokonca preveriť platnosť môjho VP
Úplne by nám stačil jeden doklad.
Je trocha rozdiel slabšia a menšia.
Máme síce väčšiu ekonomiku ako Luxembursko, ale je slabšia.
Nerád robím problémy, je to zbytočné.
Faktom je, že identifikácia podľa VP by mala stačiť. Ale nedám sa zavrieť a následne sa nebudem súdiť, že postupoval nesprávne.
Aký sadzobník máš na mysli? V tom za priestupky pri vedení MV som našiel len priestupok vedenia MV bez platných či zadržaných dokladov.
Na toto sa odpovedá veľmi ťažko.
Na dôchodok sa môžme pozerať z 2 pohľadov. Z ľudského a ekonomického.
Z ľudského pohľadu Vás chápem. Aký dôchodok by Ste považovala za slušný?
Ak ostane jeden dôchodca väčšinou dostáva vdovský, t.j. cca +30%.
Dôchodok sa Vám neprepadá, aj keď verím, že sa Vám to tak javí.
Štátny zamestnanci na tom nie sú nejako dobre. (napr. učitelia)
Z toho ekonomického pohľadu, štát peniaze nevytvára len ich prerozdeľuje.
Napriek tomu, že mzdy rastú rýchlejšie ako dôchodky, narastá aj počet dôchodcov.
Štát si z vybranej sumy nič nenecháva na iné účely. Naopak do dôchodkových fondov prispieva.
To by som chcel vidieť ako by to vyargumentovali.
Ten čo už na dôchodku je, bude veľmi pravdepodobne ten zvýšený dôchodok poberať kratšie.
ďakujem, použil som iný zdroj (2012) a údaje boli trocha lepšie.
Nič to nemenilo na skutočnosti, že sa to veľmi pravdepodobne neoplatí.
Podpora JLR bola neprimeraná. I keď rozhodnutie EÚ je opačné.
Predpokladám, že EÚ rozhodovala len 125 mil.€.
Na cesty, pozemky, pripojenie elektrickej siete a protipovodňovú ochranu proti 1000-ročnej vode za 500 mil.€
Potom je tu Terminál integrovanej prepravy v Lužiankach,cca 50 mil., čo zatiahli ŽSR z "vlastného"
Už oficiálne odštartovali výrobu, skúste zistiť koľko aút denne vyrábajú?
Odkiaľ beriete údaj pre vek dožitia 78 rokov u muža a 82,5 roka pre ženu?
príchodom Fica sa energie zlacňujú. Niekedy klesne cena o 90%.
Inokedy roztrhá faktúry, hedžuje ropu, atď.
Len neviem čo bude tohto roku? Už viem, on už nie je premiérom.
Ak je to možné, vyhnite sa realitnej kancelárii.
Veľká väčšina urobí málo pre predaj Vašej nehnuteľnosti.
Pozrite si stránky predávajúce nehnuteľnosti a inzerujte svoju nehnuteľnosť.
Urobíte to v priemere určite lepšie ako RK.
Pozrite si ako vyzerajú inzeráty RK. Zamyslite sa ktorý by Vás lákal sa aspoň pozrieť na nehnuteľnosť.
Budete musieť chvíľu hľadať, aby Ste našli dobrý inzerát. potom nešetrite svoje sily a vytvorte dobrý inzerát.
Popis má byť úplný a pravdivý. Fotiek tak akurát. Dobrý dojem je dôležitý.
Nechcem nijako brániť AK. Ale nepoznám osobne všetkých obchodných partnerov.
Ak by sa za neoprávnene zaučtované výdavky chodilo do basy, tak náklady na väznice by boli aspoň 2-násobné. Iste je rozdiel medzi 20 000 a 2 000 000.
Vratka DPH. Ide o to isté, ako sú neoprávnene zaúčtované výdavky.
Raz ma chcel príslušník PZ pokutovať aj za zákaz odbočenia a zákaz vjazdu do ulice.
Trestať 2x za ten istý skutok nemožno.
Žiadali Ste aj odstúpenie RF, ktorý sám priznal koľko miliónov "zohnal" vlastnou hlavou?
Politika je nečistá. Neverím v jediného čistého politika.
Myslím, že by sme mali porovnávať plusy a mínusy ich vládnutia a vyberať medzi tých s rozumnými rozhodnutiami.
Slušný diskutér by dal odkaz na článok ústavy.
Pokiaľ myslíte čl. 2, tak sa domnievam, že verejná VŠ nespadá pod odsek 2, nie je štátnym orgánom.
Potom sa na ňu vzťahuje odsek 3.
Čl. 2
(1) Štátna moc pochádza od občanov, ktorí ju vykonávajú prostredníctvom svojich volených zástupcov alebo priamo.
(2) Štátne orgány môžu konať iba na základe ústavy, v jej medziach a v rozsahu a spôsobom, ktorý ustanoví zákon.
(3) Každý môže konať, čo nie je zákonom zakázané, a nikoho nemožno nútiť, aby konal niečo, čo zákon neukladá.
čoskoro? To si mám predstaviť 5,10 alebo 50 rokov?
V službách? Musím povedať kaderníčke. Aké služby máte na mysli?
Hľadám robota na poriadne žehlenie košieľ.
Vzdelávanie si viem čiastočne predstaviť,ale tiež to nezvýši produktivitu o 100%.
Takže sa netešte.
Konzultovali to s policajtami. aj napr. tu:
https://www.najpravo.sk/rady-a-vzory/rady-pr…
Povinnosť mať pri sebe OP neexistuje. Problém nastane ak ťa chcú identifikovať.
V prípade, že máš pri sebe VP nemal by byť problém.
Čo sa týka dokladov v aute, nie je mi známy žiadny predpis o uložení dokladov.
Takže ich môžete mať doma, pri sebe i v aute. Kto rozhodol, ktoré miesto je bezpečnejšie?
Existuje predpis, že nemáš mať spolu pri sebe obe časti TP. Ten predpis akosi pozabudol na STK.
To myslíte, že v SR sa nenájde 50 ľudí, ktorí majú v poriadku svoje diplomové a rigorózne práce?
Podvodníkov väčších či menších bolo asi dosť. Stále verím, že tých čo podvod aspoň pri záverečnej skúške nespáchali je dosť, minimálne ako kandidátov na sudcu ÚS.
Nápady prezentované p. Dankom nedávajú veľký zmysel.
Zapojiť do argumentácii o rigoróznej práci ESET, SMER a obchodné reťazce je na zamyslenie.
Tvoje aktivity sú chvályhodné. Ale občas sa stane, že uvádzaš nepravdy a z nich potom pramení nedôvera.
Napr. "Je čoraz viac kradnutých áut."
Počet ukradnutých áut v SR neustále klesá a, zvyšuje sa objasnenosť krádeží. Podľa údajov MV SR sa v roku 2017 ukradlo 1 671 áut a polícia vypátrala a vrátila majiteľom 575 z nich. Pred 10 rokmi bolo ukradnutých 5 225 áut a našlo sa iba 762. Najviac sa kradli autá staršie než 10 rokov.
Množstvo ukradnutých a nenájdených vozidiel kleslo za 10 rokov z 4 463 na 1 096 teda cca 4-násobne.
Štatistiky vytopených či vyhorených domov a bytov sa mi nechce hľadať. Najlepšie ich majú poisťovne a tie už vedia veľmi dobre uplatniť výluky. Uznaj, že bežný človek nemá ani čas študovať niekoľkostranovú zmluvu a dať si ju vysvetliť. Ak by tak urobil, asi by sa nepoistil. Skúšal si niekedy dostať domov návrh zmluvy?
Ja som sa o to snažil a vždy s tým boli problémy.
A čo pracovníci agentúry Bloomberg?
Aj robot má nejakú cenu. Robotovi je jedno či pracuje v SR alebo v Nemecku.
Ak budem nahrádzať ľudí robotmi, tak najprv nahradím drahých nemeckých ľudí,
až potom niekoľkokrát lacnejších slovenských.
Celkom by ma zaujímalo, čo je to typická pracovná pozícia?
V automobilovom priemysle pracuje cca 180 000 zamestnancov.
Ak by 1/3 nahradili roboty bude 60 000.
Celkove je zamestnaných cca 2 500 000 ľudí. 60 000 tvorí 2,5%.
Odporúčame