Lenže HDP nehovorí nič o živote ľudí.
Skúste porovnať mzdy.
Aj tu bude na RF podstatne lepšie ako Albánsko.
Lenže HDP nehovorí nič o živote ľudí.
Skúste porovnať mzdy.
Aj tu bude na RF podstatne lepšie ako Albánsko.
Za to majú devízové rezervy vo výške 140 mld USD v konvertibilných menách.
Mohli by za to nakúpiť 3 500 ton zlata.
To je v poriadku, veď to potvrdzujú EV a to sú o niečo ťažšie.
Aj Fígeľ má technické elektrotechnické vzdelanie.
Vy sa však viete len vyhrážať.
Dzurinda mohol byť aj doteraz. Má skončenú priemyslovku a aj VŠDS.
Teraz sa bú snažiť do práce dostať pochybných JUDr. .
Taký RF a ani AD to doteraz robiť nemohli.
Prijíma sa. Priznanie chyby vidím naozaj málokedy.
Áno je pravda, že "Štáty s vlastnou menou môžu túto vlastnú menu oslabovať alebo posilovať pomocou centrálnej banky. " Už nebudem celkom súhlasiť s tvrdením: "To je obrovská výhoda, ..."
Treba povedať, že CB robia prevažne oslabenie meny, posilnenie sa robí oveľa ťažšie, v prípade posilnenia by boli potrebné vysoké devízové rezervy, v prípade oslabenia stačí elektronicky "tlačiť" vlastnú menu.
Výsledkom je strata centrálnej a nemerateľný prospešný efekt. Veríte, že ľudia vo vedení CB sú rozumnejší ako trh?
Skúste mi napísať prínosy devalvácie CZK?
Účet mám v TB aj VÚB oba zadarmo.
Neviem aké zahraničie si myslel.
1, V prípade ak platíš v Eurozóne si získal lebo ku konverzii nedochádza.
2, Pokojne mi nájdi v cenníku TB pre fyzické osoby "konverzný poplatok"
Bežne platím 5 európskych štátov a žiadne poplatky: Za predpokladu SHA.
Kedy bol zavedený dôchodkový systém v ČSR? Starý otec môjho otca nemal dôchodok.
Rozprávka o 3 grošoch je pre jednoduchších, zďaleka neodzrkadluje dôchodkový systém.
Môj otec pracoval do 75 rokov, zomrel 77 ročný. Ak by platila Tvoja rozprávka, tak jeho dôchodok som dávno zaplatil.
Všetko je inak. Každý z nás si platí poistenie Ak sa dožije dôchodkového veku sociálna poisťovňa mu vypláca dôchodok. Ten je závislý od jeho príspevkov a od dosiahnutia dôchodkového veku. Nemá to nič s deťmi.
300 000 "detí" pracuje v zahraničí. Tieto "deti" platia celé odvody poisťovniam iných štátov.
Čo ich rodičia?
Rozprávka o 3 grošoch platila v časoch jej vydania cca 1860, keď dôchodkový systém neexistoval.
Jediné v čom dnešné poistenie pripomína rozprávku o 3 grošoch je, že sa z príspevkov pracujúcich vyplácajú dôchodcovia. Ale z príspevkov všetkých pracujúcich sa vyplácajú všetci dôchodcovia. To je veľký rozdiel, ako by sa z príspevkov detí vyplácali rodičia.
1, Platba kartou v akej banke je 2% z platby? Jedine pre obchodníka, resp pri výbere z ATM kreditkou.
2, Mal si kurz devíza predaj. Napr dnes voči CZK to znamená 1€ = 25,50. Dnes nemeníš, čo možno vnímať ako devíza stred 25,89 čo je asi o 1,5% lepšie
3, Čo platíš dnes za účet? . Dnes máme účty zadarmo.
4, Vo firmách sa kurzové riziká určite zohľadňujú.
Rentu? Z čoho?
Doživotné zaopatrenie?
Koľko máme u nás migrantov?
Od roku 1993 (25 rokov) udelila SR 850 osobám azyl, cca 35 ročne.
Priznala občianstvo 261 osobám
Podaných bolo 56 000 žiadostí.
Pár ich poznám pracujú a chodia do školy.
Osobne si myslím, že nádrž/batéria majú byť prispôsobené spotrebe a spôsobu prevádzky auta.
Od malého mestského neočakávam dojazd 800km, od Tesly X by som ho očakával.
Určite je tam nevhodný nadpis. Na víťastvo - porážku sa nevyberá 1 parameter.
Tie autá majú spoločné len to, že sú EV. Inak sú to veľmi rozdielne autá.
Pravdepodobne ani Tesla so 100kWh batériou by nedala 500km, kedže jej namerali 22,8 kWh/100km
I to uviedli nesprávne ako 25kWh.
Tieto autá si veľmi nekonkurujú a TESLE nekonkuruje nič.
Nejde o slovíčka.
Cyklus ICE vyzerá asi takto:
1, Ťažba ropy - > 2, doprava do rafinérie -> 3, spracovanie v rafinérii -> 4, doprava na ČS ->
5, účinnosť spaľovacieho motora
Cyklus elektromotora vyzerá asi takto:
1, Ťažba uhlia - > 2, doprava do elektrárne -> 3, výroba elektriny -> 4, rozvod elektriny ->
5, nabíjanie -> 6,účinnosť elektromotora
Niektoré drobnosti som ešte vynechal.
To čo porovnávaš je pravdepodobne 5, účinnosť spaľovacieho motora vs 6,účinnosť elektromotora.
Áno 5, účinnosť spaľovacieho motora je niekde cca 30-45% a 6,účinnosť elektromotora je 90-95%
Problém bude v elektrárni (na svete je uhlie + plyn cca 60% zdrojom výroby)
Účinnosť tepelnej elektrárne
Nováky ENO 266/1358 = 19,5%
Mochovce EMO 470/1471= 32%
Potom tu budeme mať straty v rozvode cca 6%, Straty pri nabíjaní min. 10%, Samovybíjanie ....
Ak to všetko zohľadníme tak tie technológie sú porovnateľné.
Tak po lopate.
Na otázku od @vicktor
"Prečo v meste ...mám nižšiu spotrebu než pri jazde ustálenou rýchlosťou?"
Odpovedáte: "V meste práve pri brzdení človek dobíja baterky, na diaľnici len nonstop vybíjaš."
Nie je dôležité, či striedate vybíjanie a nabíjanie. Ak má auto kinetickú energiu A a brzdíte (rekuperujete) môžete získať povedzme 0,9 x A.
0,9 x A v žiadnom prípade nebude stačiť na získanie kinetickej energie A t.j. rozbehnúť vozidlo do pôvodnej rýchlosti.
Brzdenie a rozbiehanie v žiadnom prípade nebude efektívnejšie ako plynulá jazda.
V prípade rekuperácie budú samozrejme straty z brzdenia nižšie ako bez rekuperácie.
Ale nebudú nulové. Určite nie je možné urobiť zisk energie teda nižšiu spotrebu.
Príčinou nižšej spotreby nebude brzdenie a rozbeh, ale menší aerodynamický odpor.
Na toto si ako prišiel:
"Je špinavosť a chrapúnstvo, keď predčasným dôchodcom je krátený vypočítaný dôchodok."
To je zaujímavé zdôvodnenie.
Dokážeš brzdením zo 50 na 0 km/h vyrobiť viac energie, ako spotrebuješ na rozbeh z 0 na 50 km/h?
Čo sa myslí pojmom "celková účinnosť"?
Ak chceš merať spotrebu na 100km treba ju udávať v kWh. Výkon či príkon by sa mohol udávať v kW, ale kedže nevieš za akú dobu prejdeš 100km je lepšie to uviesť v kWh/100 km.
Nie je pravda, že "NIKTO nevysvetlil ako by sa mala zmeniť infraštruktúra". Bude potrebovať viac riadenia ako posilniť vodiče, transformátory, ...
Nové energetické zdroje budú potrebné, v prípade SR to bude naviac cca 10%, čo nie je kritické.
Mám otázku. Ako si prišiel na spotrebu 14kW/100km? Odhliadnuc od toho, že je to asi 14kWh.
1, Nemecko odstavuje JE (nie likviduje)
2, Nie sú budované žiadne nové uhoľné elektrárne. Plány na nové uhoľné elektrárne v Nemecku boli v posledných rokoch zastavené. Blok UE RWE v Hamm nebol spustený
3, Spotreba EV tvorí len cca 10% spotreby elektrickej energie, nejedná sa teda o výrazný nárast potreby výroby.
Odporúčame