a tesi ma aj tych 7 bodov, len ten jeden je problem (aj pre visolajskeho).. to prave nesedi..
a tesi ma aj tych 7 bodov, len ten jeden je problem (aj pre visolajskeho).. to prave nesedi..
a ide o osobnu spokojnost - z vyssieho prijmu? - alebo prilakanie novych ludi - odkial? v akom horizonte? naborovy bonus?.. za urcitou hranicou prijmu by mal byt clovek spokojny a vsimat si ine parametre. (navysenie nad okolity trh - CR - nestaci?)
50e - vsak su tabulky? narast by mal byt vyssi
neatestovani lekari operuju, pracuju - nemal by sa znizit rozdiel, pridat viac neatestovanym? mladi by potom dostali viacej, aj viac by ich to lakalo
viem kolko sluzia lekari, ake maju nasadenie, ake podmienky, ako sa vzdelavaju, ako to dlho trva (obdiv - clovek by mal robit pracu, kt ho bavi. .. ja ale mam zase pracu, kt by nevedelo robit vela lekarov..)
a ps. prepac, som idealista - prial by som si, aby mi zivot zachranil clovek, nie peniaze.
vsak 7 bodov maju dohodnutych? riesia len platove podmienky?
(uplacenie je blbost, ale tie prepocty - mzdove naklady na 3 roky vs jednorazovy prispevok - treba ratat 3 roky..)
nech nepytaju donemoty nenazrano.. to zdravotnictvu nepomoze
on im dal ponuku - ale odmietli ju - a to nezvladol..
ked pridem za sefom, ze chcem zvysit plat, on mi povie - OK o 500 eur - ja mu poviem - nie to je malo, chcem 1000 - tak by som mal mat sakra dobre oddovodnenie preco 500 nestaci - asi by mi ukazal dvere..
tak isto sa zachoval matovic + to jeho ego - nevie byt diplomat
ale aj otazka, kolko teda maju dostat lekari..
tak sa vyjadri k tym lekarom - uplatkarom
ok.. 7 bodov je dohodnutych - som rad, ze chapes, ze tie o systeme zdravotnictva su nosne..
platy - povodny navrh - z 2606 na 3512 - bol malo?
inymi slovami - iba vies nakydat na koho ti robi dobre (matovica) - a druhu stranu si zastavas vyhovorkami.
vsak pockaj, ked budes potrebovat ist na operaciu.
prajem ti, aby si to mohla realizovat presne podla tvojho popisu.
niekolko dni clovek pocuva o zvysovani platov lekarov - ze prva ponuka sa odborarom malila..
im to vlastne vyhovuje, ze je zdravotnictvo v rozklade.
vzdy to pouziju ako zamienku. (na osobny prijem.)
len keby radsej za tie peniaze vznikol dobry system - v nemocniciach.
a co povies o lekarovi, ktory si pred operaciou alebo zakrokom vypyta peniaze?
predstav si, ze taki existuju (a nie je ich malo).
taki si mozu dovolit strajkovat, byt aj rok mimo prace - maju nasetrene.
ake nemocnice v cr?
tak nech to nase nemocnice robia tak isto
nech ignoruju tabulky
ked to vedia v cechach..
prosim ta, nezavadzaj..
prvy navrh vlady bol z 2600 na 3511 - vsak riesime zvysenie - to sa LOZ malilo
za sluzby lekari dostavaju dalsiu mzdu alebo nahradne volno - aj na slovensku
tak to budu uradnici a ini statny zamestnanci na teba nahnevani, ze si ich nespomenula
su to platy, za ktore clovek vie spokojne zit - dokonca vlada ponukla vyssie platy ako v CR
.. od urcitej hranice platu je normalny clovek spokojny, viez konfortne zit - moze si kupit dobre jedlo, oblecenie, sluzby..
lekari odchadzaju pre zle fungovanie v zdravotnictve .. a ciastocne aj fungovanie v spolocnosti (nedandite si, volici fica to nebudu.. )
ako ine profesie - aj inde su nizsie platy ako na zapad. ked mate dobru pracu = zamestnavatel dba na sposob vykonavania prace, pracovne postupy, prostredie - tak by ste to s 2000-3500 eurami vedeli prezit ;-)
dovod je inde - fungovanie zdravotnictva = pracovne podmienky a prostredie - ale je vela lekarov v riadiacich poziciach.. len na stat sa neda nadavat..
ok, my im zvysime.
ty im zaplat z vlastneho - ked prides k lekarovi, budes mat specialne priplatky
aka je mzda lekara v CR vs povodne vladou navrhovana mzda lekara na SK (bez nadcasov)?
prepocitat na priemernu mzdu v CR.
v CR - najvyssi platovy stupen 12 - prax nad 32 rokov - platova trieda 16: 76540 CZK = 3137 eur
vladou navrhovane v SR - Lekár špecialista 30 odpracovaných rokov, 40 hod / tyzden uvazok: 3512 eur
.. s prepocitanim na CR priemernu mzdu by to bolo 4463 eur pre Slovaka
.. ponukli im omnoho viac ako maju v CR
rusko meni poziadavky ako toaletny papier .. a pritom nevie, ze toaletny papier sa nepouziva na pisanie..
Odporúčame