blbost, prijem do statneho rozpoctu z legalneho palenia bol cca do 3tis. e, ale naklady na ten vyber a kontrolu boli 9 tis. e, proste ten zakon bol paskvyl. na slovensku je podla odhadu cca 30 ts. ciernych palenic, z nich si to zlegalizovalo 33 (!) ludi - no a tych 30 tis. ciernych palenic rocne vypali viac alkoholu, ako legalnych 3miil. litrov vs 2 mil. l /rok 2015/ - cize ten zakon bol robeny len na oko, je v nom vela byrokracie a kontrol - uz v zakone sa pocitalo, ze kazdy chce stat podviest a preto cela palenica musela byt blombovana pred pouzitim a po pouziti atd...

