NIE nesúllasím.. že skončil preto lebo bola členská základňa už nezapálená.. TO NIE JE PRAVDA.. to je skreslený pohľad z výšky funkcie a pražkého hradu.. prečo skončil socializmus?? jednoducho preto, že ekonomicky nestíhal kapitalizmu ktorý nás vyčerpal vymysleným zbrojením na hviezdne vojny.. skončil preto, lebo sme boli uzatvorení sami do seba a vodcovia bolo obklopení pokrytcami, ktorí ich ubezpečovali akí sú fantastickí.. nepočúvali kritiku , a kritikov to prestalo baviť.. dva miliony členov strany mohli byť zapálení ako chceli.. 13 milionov občanov toho malo dosť.. samozrejme z dvoch melovo členov tam bolo minimálne 70% pre výhody a nie z presvedčenia.. takže ked k tomu prišlo, bolo v podstate ľahučké socializmus zvaliť.. z jeho pád mohli jeho vodcovia a nie členská základňa.. to zriadenie nepresvedčilo svojich ľudí že im zabezpečí lepší život ako kapitalizmus.. hovorilo sa , písalo sa.. ale stačilo vycestovať d viedne a bol si chudákom.. preto tí čo ušli sa nechceli vrátiť

