macer.. tak mi prosím vysvetli logiku toho trestu :) ak bol za pýchu.. ved spôsob trestu nám vždy poukazuje na previnenie.. alebo to tak v živote nie je??
macer.. tak mi prosím vysvetli logiku toho trestu :) ak bol za pýchu.. ved spôsob trestu nám vždy poukazuje na previnenie.. alebo to tak v živote nie je??
nepoužil si jediný argument aby si ukázal kde som sa zmýlil.. :) typické ... len poučuješ že máš pravdu a ja sa mýlim.. kde som sa zmýlil.. konkrétne v tom čo som napísal?? dá sa vyložiť napísané v biblii inak ako som to urobil ja?? kde robím chybu.. ale nezačni že v celkovom prístupe.. ukáž mi na konkrétnom príklade a texte ako si ho mám vyložiť..
ved práve že nie.. :) ak by bolo hriechom.. zjedenie plodov zakázaného stromu.. tak by bol trestom asi bolenie brucha alebo hnačka.. ale nie.. ono je trestom že poznali svoju nahotu a hanbili sa za ňu...pôrodné bolesti, menštruácia a túžba po mužovi.. toto boli tresty.. ked ti dieťa donesie zlú známku zo školy.. ako ho potrestáš?? nariadiš mu viac prípravy od školy.. lebo ide o učenie.. spätne.. si to vylož sám ako chceš.. :) ano tomu sexu predchádzalo rozhodnutie neuposlúchnuť.. ale.. ak veríme kapitole 1, tak to nemali zakázané.. to až v kapitole tri..
toto je tá nadradenosť presne pre takých ako ty som to napísal a publikoval.. ty nedokážeš absolutne priznať, že voda v stvorení nie je stvorená a napriek tomu existuje.. že autor jednoducho zabudol.. nedokážeš priznať, že ak napísal mojžiš, že bolo viac bohov,.. tak to tak bolo.. a hľadáš za tým iné významy, ktoré by zapadli do teorie, ktorú nasávaš celý život.. na tých príkladoch čo som tu vybral nie je čo vysvetľovať DVOJAKO či trojako.. jednoduché vety, ktoré boli napísané s najlepším vedomím pisateľa na základe jeho poznatkov v danej dobe.. nedokážeš pripustiť, že autor sa mohol jednoducho pomýliť len preto, lebo jeho vedomosti neboli vševedúce.. a toto je tvoja najväčšia chyba.. a preto budeš ponižovať mňa, za iný názor ako tvoj.. to nemá s božou láskou nič.. ty nevieš agrumentovať.. a preto prisúdiš mne neschopnosť viesť dialog.. to je výborná taktika.. ale nie medzi normálnymi ľuďmi... medzi tebou rovnými to možno funguje.. neberiem ti tvoju nadradenosť..maj si ju ...
ale rovnako tak im POVOLIL jesť zo všetkých stromov bez výnimky.. ved som to odcitoval.. takže by bol schizofrenik aj pri jedení aj pri sexe.. trest hovorí jednoznačne za čo bol.. inak by nemal žiaden zmysel.. v jednotke povolené všetko jedenie aj množenie.. a v trojke zrazu obmedzenia.. :)
súhlasím s tebou.. ale tóra je predsa posvetný text pre hebrejcov.. a to chcel povedať.. len napísal že patrí do talbudu..
ved neposlúchli nech to bolo čokolvek.. ale znova.. prečo také tresty?? ak to nebol sex?? prečo trest bol výhradne týkajúci sa plodenia detí a sexu?? Žene riekol: Veľmi ti rozmnožím ťažoby v tvojom tehotenstve; v bolestiach budeš rodiť deti a budeš túžiť za svojím mužom, ale on bude vládnuť nad tebou. toto je trest za neposlušnosť či pýchu?? asi sotva.. :)
ale ale.. ja som dal presný citát.. aký trest postihol Evu za prvý hriech.. a zároveň v tej istej kapitole sa píše.. že sa stala matkou všetkých ľudí.. nič ti to nehovorí?? prečo yb za jablko či stratu dôvery bola potrestaná pôrodnými bolesťami.. každomesačnou menštruáciou a túžbou po MUŽOVI??? toto všetko boli tresty za ten prvý hriech.. takže.. čo ním asi bolo??? dokonca ešte skôr ako sa boh dozvedel o tom ž eho psáchali.. ZISTILI ŽE sú nahí.. prečo?? ak sa len nakrmili jablkom?? prečo ich nezačalo bolieť brucho?? ale nie.. oni zistili že majú rôzne pohlavie a že sú nahí..
a čo bolo prvým hriechom?? ak si pozrieme trest zaň?? rád si vypočujem aj tvoj názor..
všetko tam už je?? a úplná pravda?? a ja som našiel toto .. a zdá sa mi, že to má chyby.. poraď mi.. kde robím chybu ja? http://simon22.blog.pravda.sk/2014/04/24/boh…
môj blog reaguje napríklad na takéto tvrdenia.. http://zivotopis8.blog.pravda.sk/2014/04/25/… že hawking už vymyslel vymyslené šalamúnom.. že všetko tam je.. len to postupne objavujeme.. presne pre týchto bádateľov som dal citáty a ukázal na nepresnosti..
milan1.. a prečo si si STOTOŽNIL všetko len na RKC???? nehovor, že si nepochopil na ktoré články som reagoval.. chodíš ich čítať a sem tam aj diskutuješ myslím.. :) a k veci.. kde som urobil chybu v tom článku?? kde som opísal nepravdu?? kresťanstvo má viac ako 320 cirkví a len jedna z nich j e RKC.. dokonca som schválne použil evanjelický preklad.. a ty si to stotožníš s RKC.. prečo ???
furik.. neuveriteľné.. ja s tebou v týchto témach musím súhlasiť.. a pritom v iných si absolútnym protipólom mojich myšlienkových pochodov..
on len chcel povedať, že Pentateuch patrí nielen k posvätným kresťanským ale aj židovským knihám - textom (hoci zvitok ťažko nazvať knihou..).. len si splietol názvy a zaradenie...
ale ale.. ved ked ich pokrstili tak sa t pohana stal vyznávač toho istého boha.. tak akí pohania??
Mária.. .ja som v noci zavesil toto... skús dať svoj pohľad.. kde robím chybu?? lebo prichádzam k rozdielnym záverom ako ty.. http://simon22.blog.pravda.sk/2014/04/24/boh…
ďakujem ....
:) v ktorom bode som si čokoľvek vymyslel pri citovaní biblie?? prečo trápne?? že zabudol autor na stvorenie vody?? že prvý hriech nie je zjedenie jablka.. ale obyčajný sex?? .. že v knihe genesis nie je NIKDE spomenutý diabol?? že za všetko zlé môže človek a jeho nedostatky?? o tom sa chystám písať nabudúce.. že neverím slepo v pravdivosť každučkého riadku, len preto, že takto to niekto učí??. ano jan101 má pravdu..BIBLIA NIE JE súhrn presných definícií a popisov.. a na toto som chcel poukázať.. tými citáciami a poukázaním na pár rozporov v genesis 1-6.... ja viem že sú aj inde.. ale ten článok by nemal konca... a nepíšem to preto, aby som niekoho urazil.. ale preto , aby som poukázal na jednoduché fakty.. že nie všetko tam zapísané je bez omylu,... lebo ju písali ĽUDIA na základe dlhovekého ústneho podania.. predsa len bola napísaná AŽ okolo 1500 BC.. teda pred Kristom..
všetci o tom hovoríte a kto to zažil?? ty?? nie.. tovji príbuzní ?? NIE.. známi tvojich známich NIE.. a teda kto?? niekto ´daleko a dávno?? alebo ´daleko a bez dôkazu?? a všetci o tom hovoria?? daj relevantne potvrdený zdroj.. ja vychádzam z toho .. že všetci o tom hovoria a nikto to nevidel.. ako aj ty..
ano?? a na to si ako prišiel?? tým že sa rozpadá C14 a mení sa na C12 sa dá predsa určiť vek( obmedzene.. ale dá.. a funguje to pri predtým živých veciach.. či máš iný názor alebo poznatok?? odkedy sa dajú pomocou uhlikovej metody určovať roky pri neživých veciach???
odjakživa si tykáme.. vo svetovom jazyku sa netyká a nevyká.. je to jednoducho ty.. vždy,.. to si si nevšimol?? alebo ťa mám volať súdruh?, ale aj tí si tykali.. mám dosť vysoký vek.. a preto tykám vo virtuálnom svete každému a taktiež mi nevadí ak aj mne každy tyká.. nie je v tom nič zlé.. ej to jednoduchšie.. ale myslím ež o tom tu diskusia vôbec nebola.. skôr by ma zaujímalo prečo si si dal do nicku PÁN- Mr........ sa cítiš nadradený nad ostatnými?? jediný múdry medzi nami hlupákmi??
Odporúčame