súhlasím.. ale .. v letectve platia nejaké predpisy.. a čo nie je nimi schválené, tak to sa v sériových lietadlách NESMIE dať na palubu.. to nie je auto alebo počítač.. či iný bezpečnostný systém.. musel by si porušiť všeobecne záväzné predpisy, ktoré platia po celom svete.. a ešte čosi.. ak by to aj boeing namontoval do svojich tajne.. na pokyn vlády USA.. tak aká je istota, že na teroristický čin by nebolo použité iné lietadlo?? iného výrobcu?? :) viem o systémoch ktoré sa skúšali hlavne po 0911... no vôbec nie som presvedčený že sú montované sériovo do komerčných liniek.. lebo ... apropo.. ak by to tam aj bolo.. tak nik by nevypol transonder na čo udáva jeho základné letové údaje.. ako je číslo... palivo.výška, rýchlosť.. ( pozri si flightradar24.com tam máš presne z tohoto systému sledované komerčné lietadlá.. ). atd.. ktoré sa používajú v civilnej kontrole letovej prevádzky.. to musel vypnúť niekto na palube.. úmyselne..


