nie.. klameš.. tvrdili že nastane boží súd armagedon.. a že skončí vláda satana.. toto tvrdili.. a nie to čo píšeš teraz.. prečo vedome klameš?? nei je to hriech??
nie.. klameš.. tvrdili že nastane boží súd armagedon.. a že skončí vláda satana.. toto tvrdili.. a nie to čo píšeš teraz.. prečo vedome klameš?? nei je to hriech??
píšem vám znova.. v žiadnej z PIATICH kníh mojžišových nei je žiaden satan ani diabol. to znamená, že židia žili 3000rokov bez diabla a za všetko zlo mohli len a len ľudia.. pozrite si veľké tresty.. sodomu a gomoru, potopu sveta či vraždu ábela.. nikde o diablovi žiadn azmienka.. lebo NEBOL.. Diabol a satan vznikli až tým že ľudia nechceli brať zodpovednosť za SVOJE ZLO na seba a začali sa vyhovárať n adiabla. a satana... bohužiaľ to zostalo aj evanjelistom.. čo opísali život ježiša.. preto ho tam vsunuli.. lebo bolo ľahšie povedať.. pokúša nás ON a my slabí sa nevieme brániť.. alebo len veľmi ťažko.. .. a tak ho tu máme v plnej paráde.. .
Ak neexistoval za mojžiša.. nie je ani teraz.. je to len barlička ľudstva na vyvinenie sa zo SVOJEJ viny...
už by ste sa mali vykašlať na obhajovanie omylu o armagedone z roku1914.. je jednoduchšie priznať omyl , ako si vymýšľať báchorky na zotrvanie v omyle a snažiť sa presvedčiť seba aj nás, že máte pravdu.. boli aj veľké vojny nielen prvá svetová a žiaden armagedon nezačal ani nenastal. 30 ročná.. 100 ročná ničili európu po celé obdobie stredoveku..( za svojho boha) nebol tam úsek, aby nebola veľká vojna .. ale vy ste sa zmýlili v 1914tom a zadubene budete trvať že to vtedy ZAČALO.. NIE svet je stále aký bol.. silní bažia po veľkej moci a preto slabí trpia.. to je všetko.. bez diabla.. a satana.. je to len vec ľudskej chamtivosti nič viac. za všetko zlo môžu ľudia a nie satan.. už si to chlapsky priznajme.. MY ZA TO MôŽEME... a citovať MOJŽIŠA o smene ženy.. v súvislosti s ježišom..( prvá veta článku) to je čo za manipulácia?? hodná komunistov.. tí spájali v jednej vete nespojiteľné v čase a priestore....
JHWH .. som ktorý som.. bola odpoveď boha.. ked bol dotázaný ako sa volá.. takže to nebolo MENO čo povedal.. ale konštatovanie že on je jediný večný boh.. boh.. otcov dedov a aj synov a vnukov.. HOTOVO... ŽIADNE JAHVE.. ako meno.. ale len opis faktu VEČNOSTI A JEDINEČNOSTI... čo je na tom také nepochopiteľné?? prečo sa snažíte nájsť meno?? ked ho nikdy inak nepovedal??? BOH??? a stále sa budete štibrať v tom čo nebolo ani povedané a ani tak napísané .. ani RAZ nieto ešte tisíc krát..
a JHWH znamená .. som ktorý som.. a" nič viac.. žiaden záchranca.. to si kde vzal???
nie neznamená.. dobre vieš že pán je BOH.. a teda pre kresťanov aj ježiš.. ale.. nie LEN JEŽIŠ.. aspoň vidíš aké to máte pomätené.. ak za pána považujete ježiša..pričom je to BOH... v PRVEJ OSOBE .. aj ježiš s duchom v druhej a tretej.. popri ducha.. a rovno popieraš aj ježiš.. tak zostane PÁN-BOH.... čo ty na to??
soc súdnictvo neschopné??, ako to?? ved to čo bolo treba odsúdilo okamžite..dokonca odsúdili všetkýh chytených vrahov aj zlodejov.. nepúšťali ich na ulicu.. a neboli 5-10 ročné neodsúdené prípady.. takže?? prečo si povedal že bolo neschopné?? za socíku nik nečakal na koniec procesu niekoľko rokov.. ako teraz.. je druhá vec, že zákony boli aké boli.. s tým súdnictvo nemalo nič spoločné.. :)
miluj svojho blížneho ako seba samého.. a vy milujete len SVOJICH.. a iných najskôr poučujete.. a ked nechcú pochopiť vašu pravdu.. tak ich nenávidíte a máte za nepriateľov.. to je dodržiavanie prikázania boha?? :) a tvrdíte že medzi vyvolených sa dostanú len správni a vzdelaní svedkovia jehovovi.. :) a to je úplne na smiech.. a čo tie miliony zomretých čistých detí?? čo nemali o bohu ani potuchy??? tých dáte kam????takže NEMÁTE PRAVDU.. lebo ste sektárski povýšení nad ostatných a uzurpujete si boha pre seba.. rovnako ako život večný.. a to je vaša skaza.. a najväčší omyl..
takže legenda o jurkovi jánošíkovie je tiež pravdivá?? lebo ved sa našiel rozsudok.. tej je pravdivý.. aj zápis s basy z bytče .. ale hovorí to o prvadivosti legendy??? no NIEEEE.. a je úplne jedno či janko cituje nový alebo starý zákon.. išlo mu o princíp na základe čoho ideme tvrdiť že je niečo pravdivé.. apropo druhé storočie je od roku 100 do roku 199.. takže ak niekto hovoril o tom, že tie spisy sú z druhého storočia tak si mu dala aj ty za pravdu... a to že ústne to existovalo dávno.. no to ja legenda o jánošíkovi bola ústnou pokiaľ ju nezapísali.. predsa vôbec nejde či sú prvé prepisy z prvého alebo druhého storočia.. ide o to.. kde inde okrem nového zákona sa dajú určiť v čase.. v akých zdrojoch.. a o čom píšu.. a prečo to čo sa nehodilo sa tam neodstalo.. lebo rovnako starých spisov z iných spoločenstiev( kumránske.. ) hovoria aj úplne niečo iné.. jakub.. napr.. ako to že ježiš bol bohom..
znovaq ján.. ja dávam mojžiša. potopa sveta.. sodoma a gomora.. žiadne výhovorky n asatana.. ael trest z azlo spôsobené ĽUĎMI....... to je morálny prístup. a nie schovávanie sa.. to ma naviedol satan.. on za to môže.. vidíš o čo bol pravdivejši MOJŽIŠ????? prečo boh ani raz nespomenul satana mojžišovi?? a to sa to spolu nahovorili až až..
toto je krásny príklad manipulácie s číslami.... lebo si zabudol na septembrový nárast asi xx% či koľko?? prečo si nesčítal 2011 september a oktober a neporovnal s 2012 za tieto dva mesiace? no lebo by ti nevyšiel želaný výsledok.. že??? tak takto sa manipuluje a klame s presnými číslami čo si dal.. ano, sú pravdivé ale v kontexte celku je to polopravda až klamstvo.. ono sa to ukáže tak o rok.. či to rozhodnutie je stratové alebo ziskové.. len ovce zabečia prekvapením z údajov z októbra.. lebo tie sa očakávali.. :)
ak tá vlajka s hviezdičkami nie je symbol NIČOHO.. tak prečo ju pálili?? má to logiku?? hošíci.. ak EU nezostane.. tak o 100 rokov budú všetky maličké štátiky v europe patriť číňanom.. a američanom.. prečo?? no lebo ani jeden nebude schopný ekonomicky konkurovať týmto dvom ..
a zasa o čom to táraš?? ak to napísal ján či lukáš.. kedy to napísal??? v 1 storočí.. a vtedy neboli svedkovia jehovovi.. ani kresťanská cirkev.. tak prosím zmier sa s faktom.. že to nebolo o vás.. ale o všetkých veriacich v BOHA.. jediného.. a tých bolo aj okrem židov na zemi už požehnane.. .. stále sa snažíte si niečo privlastniť.. čo NIKDY NEBOLO VAŠE...
za čias adama a evy žiaden satan nebol.. mojžiš 1-5 o ňom nehovorí nikde.. ani pri stvorení sveta.. tak kde sa vzal??? len v ľudských hlavách.. aby bolo na koho zvaliť ZLO.. ktoré pochádza z nedokonalého človeka.. už si to konečne priznajte..
NIKDE nie je napísané že satan bol stvorený.. a už vôbec že žil v edne( mojžiš 1-5).. kde to neustále beriete??
kto vymyslel takú somarinu?? ž e "Momentálne hrajúci hráč NHL v Kontinentálne hokejovej lige.." to predsa Šatan NIE JE.. lebo nemá žiaden kontrakt v NHL a to nie prvú sezónu.. tak nie je hráčom NHL ani počas lock-outu.. kto prišiel na tú sprostosť??????
dokonca ten citát nie je ani o svedkoch jehovovych.... ten je o veriacich ako celku.. lebo vtedy neexistovala ešte ani kresťanská cirkev.. a kto tvrdí že ano.. ten klame.. lebo v 1 storočí to jednoducho nebola cirkev.ale len skupiny ľudí v jednotlivých mestách.. tak si ani kresťania nemôžu nahovárať že to stádo vyvolených sú práve oni..
lado.. asi si zabudl na tú širokorozcodnú čo sa mala ťahať až do bratislavy.. a tam by bol suchozemský prístav.. .. to bol jeden z projektov.. čo by priniesol kopu miest.. nevravím že 100 000.. ale kopu.. určite viac ako kia.. či samsung.. bud trošku objektívny.. aj ked LEN-ON a nemusím.. rusko a čína sú stále krajiny, kde sme nemali vyklidiť pole.. lebo sa späť dostáva len s veľkými obtiažami... a povedzme si otvorene.. oni držia svet nad priapasťou.. že tam ešte nespadol..
očuj babo.. mala si aj lepšiu formu ako tu predvádzaš.. lebo.. ak by nebolo rozdielnych dotácií v EU.. tak by dávno tie ich hospodárstva v nemcku klakli pod polským a madarským tlakom.. a to ty dobre vieš.. ale nepriznáš.. prečo?? prečo oni až 80% a my od 25 po 55%%% ,.. skús kvapnúť pravdu a nie naučené frázy.. o tom polnohospodárstve napríklad..
Odporúčame