Novoročný omyl
nuž z akého uhľa sa na to dívame. Samozrejme, že až na pár výnimiek to nik neberie doslova, lebo to vôbec neplatí, aj sám to tvrdíš. Platí v skutočnosti to, že sa správame pre nás charakteristicky stále rovnako bez sebareflexie, bez uvedomovania si toho zlého, nesprávneho, chybného v našom správaní. Pointa môže byť v tom, že je v tom zakódovaná historická múdrosť ľudstva, je to akoby veľmi nenápadná, neurážlivá výzva každému človeku na "zastav sa a postoj na chvíľku a povenuj sa aj sebareflexii a vyhodnosť si z doterajšieho svojho správania zlozvyky, škodlivosti voči sebe, najbližším a voči okoliu ktoré z toho správania vyplývajú, vstúp do seba na konci jedného a začiatku ďalšieho letopočtu, uvedom si to a pokús sa to do ďalšieho letopočtu sám od seba zmeniť. To si aj dávame záväzky čo nebudeme a čo budeme a minimálne v prvých dňoch nového roka sa v rámci svojej individuálnej sile úpornosti snažíme aj dodržiavať a zvyčajne to dlho nevydržíme, ale to je už o inom. Asi aj tak.