Dzurinda: Vznik SR neprišiel zdola, ale svoju legitimitu mal
no vidíš, bol odchovanec komsomolu a ako sa správal v rokoch 68, bol normalizovaný a zdegradovaný atď., tak ako i viacerí páni napr. p. Kusý atď. Koho zaujímalo čo robil na štúdiach v ZSSR, veď tam študovali aj iní, ktorí sú vo funkiách ešte aj teraz a nik sa ich na to nepýta, aj prečo by mal. Veď si pravdivo priznajme, pýtali sa ho na to a na iné veci len preto aby ho škandalizovali a znemožnovali, robili z neho v zahraničí neobolševika ktorý chce obrátiť nazad chod dejín s cieľom izolovať ho. Úkolovali aj tomu "zodpovedajúcich novinárov, provokatérov" nehodných styku s premiérom, prezidentom, poznajúc jeho ľudskú slabosť, impulzívnosť s cieľom znemožniť ho pri každej príležitosti. Je už mimo politiku, tak čo to tu spriadaš, oligarcho. Nech už bol akýkoľvek, niesol hlavnú zodpovednosť, boli vytvorené funkčné základné štátne inštitúcie, tiež menu a št. rozpočet. Bol to on, bol u toho, nie preto že iní neboli, ale preto že vyhral voľby a zlepil vládu a tí bojovníci sedeli v opozícií