Prvý prezident mohol byť len Kováč
zjednosušene povedané, všetky hlavy si treba vážiť z titulu úradu, (prezident štátu, hlava cirkvi, atď), pretože ten úrad bol počas historického vývoja ľudstva ním vytvorený aj ako potrebný na zjednocovací prvok stavby tej ktorej spoločnosti. Je somozrejmé, že ho zastávajú ľudia majúci svoj pôvod a minulosť aj s nejakými tými mínuskami. Vytváranie "legendy" o našom prvom prezidentovi novodobej histórie, keď ešte toho zostáva dosť v pamäti ešte živým účastníkom nedávnej historickej doby od r.1968, 89 a vývoja po až doteraz sa mi zdá trocha kontraproduktívne, zaváňa mi to aj pokusom o manipupuláciu s verejnou mienkou. Je pravdou, že je a navždy zostane prvým v rade prezidentov novej doby nášho štátu, ako aj to, že neviedol boj za sebaurčenie a samostatnosť SR, lebo takúto historickú možnosť mali tí čo žili pred storočim a je produktom politiky pred a po r.89 plnej neduhov, intríg, politikárčenia, demagógie a ešte i teraz nerozumnej a zbytočnej rozorvanosti polit.scény odzrkadlujúcej