tie školské odory sa nám začínajú formovať a profilovať. Len aby to zase neprepískli ako to svoje vyjednávanie, keď nezobrali 7,5%, takže vláda rozhodla o 5%, (je tam síce mlženie ministra financií o 11,2% zrejme z vlastnej vôle sa chcel trochu zviditeľniť). Nadobudol som dojem, že rokovania vlády s odbormi boli neúspešné a skončili. Štrajk v omedzenom rozsahu pokračuje ďalej, aj výsmechom vláde že nevie počítať, ešte pred Vianocami sa chystajú dať vláde pracovnú úlohu vypracovať "víziu" školstva s termínom do 8/januára 2013. Pri predstave, ako počas vianočných a novoročného sviatku budú úradníci MŠ makať aby dohnali premárnené roky doterajších vlád na víziách, pokladám to za úsmevný vtipný kúsok štrajkujúcich, napokon ak sú tam deti, dá sa to pochopiť. Žijeme už v slobodnej dobe, hoci momentálne nemáme takmer žiadnej radosti, ale je aj úsmevná.


