správne si ho ocenil "to ten novinár" už ním nie je a aj ťažko bude, znegoval si to keď sa ulakomil a vstúpil do politiky.
správne si ho ocenil "to ten novinár" už ním nie je a aj ťažko bude, znegoval si to keď sa ulakomil a vstúpil do politiky.
inými slovami, niečo mi ušlo, ospravedlňujem sa a rád by som vymazal príspevok je pochybný, neviem však ako.
to znie ako návrať k ľudovým súdom. A čo keby si tak naprv niečo odsedel, napr. polovičku trestu a potom sa k tomu vrátili. Keby iného, neherca druhý raz prichytili s viacerými dávkymi drogy, dajme tomu aj toho Deža prebývajúceho v Pentagone ani pes by po nich neštekol, ešte by sme jasali, konečne sa niečo robí. Tá povestná nebezpečnosť konania voči spoločnosti je u pána Cinkotu blízka nule veď nikoho nezrazil a nezabil, alebo aký je to extra wurst? povedal by som opačne, z Deža si vzor 15 a viac roční nebudú robiť, z majstra Cinkotu, herca taktiež nie? Alebo u hercov, spevákov, politikov, tiež všetkých ich detí povedzme to stručne u členov tkzv. high society to treba tolerovať? Nech si len ide najprv posedieť keď o tom rozhodol Súd a vzorove sa správať a potom bude možné sa k odpustkom vrátiť, rozmýšľať o nich, dajme tomu po uplynutí polovičnej doby trestu. Vtedy aj môže byť isté, do akej miery sa mu podario vyliečiť sa.
nemyslíme, ale sú oblasti v ktorých by som nepripustil súkromné podnikanie, myslím oblasti, kde je zákonom od štátu prikázané obyvateľtvu pravidelne platiť, t.j. základná úroveň zdravot. a soc.poistenia. Už pripoistenie k základnému, tam áno, to je iné kafé.
nie je to nejaký divoký informačný šum? Ušlo mi niečo? Ako to vlastne je? Náš pán premiér má predsa poriadnu autoritu vo vláde. Ak oznámi, že vláda rozhodla o zvýšení 5%, tak to hádam platí na betón ako sa tvrdí. O čom tu spriada jeho ministerko financií? On mení rozhodnutie vlády na vyše 11 %? toto jeho čarovanie a protirečiace rečnenie nie je po prvý raz. Že by sa inšpiroval svojom predchodcom p. Miklošom, ten tiež menil a schvaloval rozhodnutia svojej premiérky takýmto spôsobom. Alebo takýmto spôsobom vytešuje utrápených účiteľov cítiacich páchanie veľkej krivdy všetkými vládami? páni účitelia, ak majú platiť rozhodnutia vlád a to majú, tak nemôžte dostať viac ako 5%, jedinie ak by ste boli v krajine tramtária, preberte sa z mrákot. Pán premiér urobte s ním už niečo. Je predsa minister financií a nie minister ministerstva rozprávok, alebo raz pre Vašu vládu 5% je v skut. 11% a inokedy zase 11% bude v skut. len 5%?, alebo TASR,rak je nanič?
zrejme to aj bude blízke pravde. Zlyhali, zoberme si tých našich milých zvolených za tých vyše 23 rokov. Počítajú, potom rátajú a znova a nie a nie sa dopočítať jednotného výsledku. Každá farebná skupina v parlamente, vo vláde, samospráve, v samotnej komore učiteľov, v samotných odboroch ako aj individuálne nám predkladajú (alebo prdkajú) vypočítané čísla, príčom každé je po každé iné až sa z toho hlava točí. Zlyhali ste učitelia, koho ste to učili a hlavne ako a prečo ste ich pusťali do vyšších ročníkov? a to chcete ešte aby ste to mali zaplatené? najprv ich zoberte nazad do školských lavíc, večerne a doučte ich v počtoch.
plná pravda, nenamietam. Ono je to podstatne zložitejšie a na inej úrovni. Mohol by som namietať, kde potom zostávajú podporné impulzy štátnych investícií oživujúce, štartujúce ekonomický rast? v ťažiskových rezortoch ako je stavebníctvo viažúce na seba sériu iných odvetví aj služieb, odrážajúce sa v raste prac. miest a daní príjmu zamestnancov a DPH zase z rastu ich spotreby? V histórii je predsa dosť príkladov ako takýmito investíciami sa úspešne rozhýbala ekonomiky štátov v krízových časoch. Štátny úradníci a hlavne stranícky nominanti by mali prestať čo? to je všeobecne známe a hlavne by bolo potrebné aby si zopakovali a začali napĺňať 2. zákl.heslo revolúce "vláda do rúk odborníkom" (prvé bolo o plurarite polit.systému). To o domácnosti je iná úroveň, osobná individuálna, štátne, resp. národné hospodárstvo je iné kafé. No aj tu platí to obyčajné jednoduché šetrenie, napr. nie kúpa stoviek PC á 770€, s rabatom PLUS ale s rabatom MÍNUS.
veď som napísal čo mi zostáva, len veriť..!!!! Opak tvrdiť nemôžem, lebo u nich a u toho nie som. A Ty si u nich, alebo u toho, alebo sa len domnievaš a proste neveríš? to potom by sme až tak ďaleko od seba nemali. Oravec, to myslíš toho neoholeného ekonóma alebo čo si to k svojmu menu píše?
neotvorili, lebo tam by museli makať a všetko si platiť zo svojho a plat by brali, len ak by až na koniec z toho, čo by zostalo. Takto to platí niekto iní, oni len berú plat aj keď neoperujú.
zostáva mi len veriť, že v našich politických stranách sa schyluje ku koncu klasického "demokratického centralizmu" vo forme tvrdého diktátu vedenia strany členstvu bez ohľadu na jeho pocity a sfunkční sa aj spätná väzba s členstvom. Takže žiadna tragédia, verím, že v SaS vládnu demokratické princípy a preto je plne legitímna vianásobná kandidatúra na post predsedu. Je pravdou, že prehra neteší, ale je to čestná prehra nevíťaza a to môže byť skoro tak isté, ako čestné víťazstvo.
prepáč, trochu stlm aby Ťa náhodou neranilo a ovládaj sa, náznaky vulgarizmov si ponechaj na doma. Uznávam, že sa Ti nepáči, ale načo až tak radikálne názory? Ak nevieš uniesť názor diametrálne odlišný od Tvojho, prosím vyhýbaj sa debatám tohto druhu v záujme svojho zdravia a slušnej povesti.
škrtať výdavky, ktoré, na čo? všetky paušálne? alebo len tie investičné na stavbu ciesť, alebo na sovfware projekty spojené s automatizáciou štátnej správy a ich technické vybavenie hardwarom? Správne naznačuješ s predražovaním, že škrtenie výdavkov ešte neznamená úspory v pravom slova zmysle. Kde zostal ten čas, keď za neslávnej tkzv. farskej republiky dokázali uchrániť pred vojskami počas vojny štátny poklad vo vagónoch, čím to bolo? Asi aj tým, že ekonómov bolo málo, o niečo viac ako prstov na ruke oproti dnešku, kde nimi sme všetci (podvodníci). Darmo sa nehovorilo ekonóm ke koňom, alebo dieťa moje, keď Ti nepôjde nič iné vyštudovať, pôjdeš na ekonómiu alebo právo. Potom aj prečo tieto oblasti, sektory štátnej správy správy sú permanentne v žalostnom stave. Príkladov je dosť aj bez komentára, sú aj výnimky, svojou četnosťou stačia tak akurát na potvrdzenie pravidla.
..chýba dodať, že pán herec, pán Andy Hric musí predsa o tom vedieť hodne viac, možno aj najviac.
podľa toho je vidieť, koľko sa musíme ešte doučiť.
a k čomu to potrebuješ vedieť? ak to súrne potrebuješ, zavolaj si tam.
veľmi správne. Predsa to, čo a ako ne/robili (alebo ne/robia) tí naši bolo alebo je len odstraňovaním chýb tých druhých.
Len neustále zotrvávajme u tejto schémy pri formulácii našich príspevkov, neustále až do našej neskorej smrti. (amen)
dôkaz za dôkazom nás presvedčujú, že sme v poriadnej brinde a to nemôže byť výsledkom len pár mesiacov, ale dlhoročným pôsobením našich podarených vlád. Vláde, štátu zostal vo vlastníctve jediný hlavný zdroj príjmu vlastné obyvateľstvo chopné platiť dane. Srdečná vďaka, páni ekonómovia všetkých vlád.
a možno nehnuteľnosti prenájme nejakej štátnej inštitúcii, príklady na poučenie z nedávnej minulosti má napr. v prenájme budovy DÚ v KE. Máme to učenlivých činovníkov, všetky česť, žiadna hanba, čo?
že tam aj meno Mečiar chýba? veď už sme si všetci zvykli ako tento je vždy na prvom mieste, aj keď mnohí nepoznáme kto to je alebo bol. Stal sa pojmom, ktorým sa začína reč pri otvorení úst už i detí, školkárov.
na tému budúcnosti vzdelávania a tiež i iných na všetky iné dôležité témy ako budúcnosť zdravotníctva, vedy a výskumu končiac dôchodkým zabezpečením v starobe, v dobe našej objektívne odôvodnenej slabosti a neschopnosti zabezpečiť si obživu iným spôsobom. Pritom je zrejmé, že aj zamestnancom so vzdelaním nie je možné si z reálnych príjmov nasporiť významnejšiu sumu pre starobu, okrem malej skupinke šťastnejších. Priznám sa, s rozpakmi počúvam slová, ako "pokračujeme v štrajku, lebo nám nesplnili všetky naše požiadavky", ako aj zároveň so slovami "líznutého" poslanca počas jednania parlamentu o tom, ako si dal jeden pohár, lebo mal dôležité obchodné rokovanie za smiechu ostatných poslancov účasníkov parlamentného zasadania. Veď čo majú plakať, všetci tak konajú, pijú a obchodne rokujú a samozrejme berú tkzv. "ritné" za účasť na parlamentnom zasadaní.
Odporúčame