povedal by som, svätá pravda je to čo napísala p. Barancová. Ono to opravdu pravdou je. Pritom voláme a aj zodpovední avizujú dlhšiu dobu, že ako mála krajina s malým trhom, surovinovou a priemyselnou základňou, plne odvislý od exportu, môžeme mať z dlhodobého pohľadu do budúcnosti šancu úspešnosti pretvorením spoločnosti na tkzv. vzdelanostnú, produkujúcu viacej a viacej hodnoty na báze vysokokvalifikovanej duševnej práce. Nič bez počiatočných investícií nejde, bez nich je už v zárodku samotná idea odsúdená na neúspech. Je to pravda. Dobre to zneje, priam fantasticky, len realizácia je ťažšia ako sem dotiahnuť 10 automobiliek. Napokon aj pre tie treba vzdelanej pracovnej sily. Pravdou je aj to, že možnosti zdrojov sú limitované výkonnosťou našej ekonomiky a tiež i mierou rozšafnosti s nimi plytvať a práve že tieto fakty tvrdej reality nášho porevolučného vývoja sú fakty, ktoré nás tvrdo zrážajú k zemi a anulujú naše pekné ciele, ako aj oduševnené slová prezidentky SKU p.Barancovej


