na prvý pohľad je zrejmé, že rozhovor bol vedený s fundovaným človekom a to ma teší. K mnohým otázkam prečo tu v reakci plne s nimi súhlasím. Netreba však zdôrazňovať, že tie rozdiely voči východnej európe v otázkach hlavne poľhohospodárskej politiky sú diskriminačné, ale to EÚ zdôraňovalo tiež na začiatku rokovania s odôvodnením, že sú dôsledkom historického vývoja v národných štátov vo vnútroštátnej vládnej poľnohospodárskej politiky a rozvoja vidieka, jeho životnej úrovne a nie je možné ich zmeniť. Prečo zrovna Slovensko je v tomto naslabšie, takmer o 50% nižšou výškou čerpania podpor oproti našim najbližším východným susedom je možné len smutne konštatovať, že ten náš vyjednávací tým v predstupných rokovaniach nedosiahol viac, otázka prečo nemohol keď mohli viac vyrokovať tými maďarské, polské, české? Konečne už by sa mal tento problém svetliť a výjsť s pravdou von, prečo? EÚ komisári boli voči nám viac zaujatejší, alebo bol náš tým nedobre pripravený, málo odborne zdatný?


