môže byť vážnym a efektívnym impulzom na opravdové zreformovanie politických strán a vôbec polit. scény. Ľudia už nie až tak počúvajú "kvičanie" porazených a katastrofickej voľbe tým že ich nevolili bude katastrofou pre Slovensko, to kvičanie už tak nezaberá a nestačí na znovauznanie, na to treba inú kvalitu, lebo ak nie znamená to veľké riziko zániku polit.subjektu. Napokon aj ten posledný veľký čin povalenie si svojej vlády dokazuje o veľmi zlom smerovaní politiky. Možno že po niekoľkých volebných obdobiach ten konrétny deň navrhnú do kalendára označiť za pamätný deň SR. Treba uznať, že opravdu nebolo ani inej alternatívy a neblúzniť zbytočne o nevedomom stáde a pod. Treba poriadne zatriasť tým svojim stromom a nedovoliť starým vypelíchaným vrabcom si znova naň posadať na hlavné konáre, lebo potenciál chopností odletí s mladými na iné stromy - tak nejako by sa to dalo parafrázovať úsmevným spôsobom.


