834. deň: Zlá správa pre Putina. Francúzsko dodá Ukrajine stíhačky Mirage a vycvičí pilotov
Tento rok vojny bude asi prelomový.Rusko sa nadýchlo na ofenzívu,západ musí robiť opatrenia,aby UA udržala front s vlastnými UA silami.Rušia zákazy pre použitie rakiet dlhého doletu,začínajú ládovť,zbrane,muníciu,peniaze...... Takto pred rokom prišla s ofenzívou UA.Vtedy UA žiadala lietadlá aj iné zbrane..z USA im odkázali,že majú všetko,čo potrebujú a majú toho dosť.....ale pravda to nebola.UA ofenzíva zlyhala..aj z dôvodu nedostatku zbraní a munície.Dnes dostávajú tiež zo západu toľko,aby bojovali a držali front....a vyčerpávali Rusko.Zámer je jasny....unaviť Rusko a priviesť ho mierovým rozhovorom-pritom ale nespustiť jadrový armagedon. Lenže je možné,že UA vyčerpá svoj potenciál živej sily a Rusko stále nebude zrelé na uterák.Čo potom?Vstúpia do hry vojská NATO?To je práve to,čo západ nechce...ale je to niečo,čo už je na stole a na programe dňa.Teda v EÚ.USa vraví nie-EÚ v tom bude sama... nahradíme chýbajúci materiál pre mlynček na mäso.Chceme to?