Bez SNP by nebolo Slovenska
Sviatok SNP nebol spochybňovaný len v 90 rokoch a hnutím Mariana Kotlebu. Bol spochybňovaný aj za vlády Mikuláša Dzurindu a to až tak, mal byť zrušený ako štátny sviatok a zrušené jeho oslavy a dokonca chceli aj premenovať Most SNP v Bratislave. Prakticky ho chceli vygumovať....dôvod?Veľmi podobný prakticky identický s "dôvodmi" spomínaného Kotlebu.Vraj šlo o komunistický puč,partizáni boli prachsprostí banditi a pod. A médiá im v tom až servilne pritakávali a vychádzali články na objednávku,kde na Slovensku nejaká partizánska skupina urobila čosi zlé. A už sa zdalo, že si to na "všeobecný súhlas obyvateľstva" aj presadia. Potom ale francúzske organizácie zastupujúce hnutia odbojárov z WW2,ktorých kontaktoval zväz protifašistických bojovníkov SR interpelovala u francúzskeho prezidenta a ten začal klásť Mikyho vláde nepríjemné otázky ohľadom SNP-ktorého sa účastnili aj francúzski partizáni-nuž a tak "demokrati" vyfučali ako balónik.A otočili o 180 stupňov.