Slovenský Titanic
U nás máme pomerný volebný systém s jedným volebným obvodom,kde si naraz a spolu volíme 150 poslancov pre celé Slovensko. Tento volebný systém tu zaviedol ešte Mečiar a je tak nastavený, že je prakticky nemožné,aby sa cez takto nastavený systém do parlamentu dostal niekto normálny a poctivý a zároveň to absolútne vylučuje nejakú kontrolu voliča nad svojím voleným zástupcom-je to ako síce mať možnosť zvoliť si človeka ,ktorý má spravovať náš majetok ale nemať nijakú páku na to ho odvolať-skrátka môžme mu len podpísať bianko zmenku a potom dúfať, že to snáď bude poctivý človek-hoci ho poznáme iba z článkov z médií,alebo ho vôbec nepoznáme a ani nevieme kto to je. Kto z nás by na takéto niečo pristúpil,ak by sa jednalo o jeho vlastný majetok? Asi nikto,Ale na peniaze na ktoré sa všetci skladáme a sú naše spoločné-tak tam sa všetci tvária,že je to ten najúžasnejší systém na svete a nič lepšie neexistuje.