To nie sú USA, to je ideológia neoliberálov, ktorí tak skomolili ekonomiku a nielen ekonomiku, že sa už svet na to nemôže ani pozerať.
Naše zlato už nie je naše v plnej výške, ako sme zdedili, treba si to riadne rozklikať.
To nie sú USA, to je ideológia neoliberálov, ktorí tak skomolili ekonomiku a nielen ekonomiku, že sa už svet na to nemôže ani pozerať.
Naše zlato už nie je naše v plnej výške, ako sme zdedili, treba si to riadne rozklikať.
J-man, prudíš a úplne bez rozmyslu. Píšeš nie úplne pravdivé informácie ..... Grécko a Portoriko majú spoločné iba to, že im určili správu v rozpore s OSN a to, že obe krajiny spravovali nezodpovední, skorumpovaní predstavitelia, lenže kto korumpoval?
Ktože "investoval" na Portoriku? Americké farmaceutické firmy ..... neplatili dane, požívali všetky výhody ako investori, to poznáme i u nás a rôzne americké spracovateľské firmy. Po prevalení víru Zika, mnohí znižovali výrobu, ľudia chorľaveli, nemali na lieky a či ošetrenie ........ začal upadať turistický ruch, hlavný zdroj príjmov ostrova ..... vláda sa začala zadlžovať za nevýhodných podmienok. Ktože im poskytoval nevýhodné úvery? Nie náhodou dcéry bánk amerických matiek?
#################
johnny, to nie je len mesto Detroit, v USA je to viacero štátov, ktoré sú kandidátmi na skok do čiernej diery bankrotu. Toť nedávno museli zase riešiť federálúrady, ktorým hrozilo, že budú zavreté a navyšovali dlhový strop.
johnny ++ ale i nesúhlasím, USA nebude pohřbeno jak SSSR!
USA bude centrom riadenia, preto ZSSR rozkúskovali a správy sveta, Agenda 2030 ...... odfiltruj kvetnaté prejavy, tam máš, kto bude určovať chod sveta.
Že sa Rusko a či Čína vzpierajú je prirodzené, chcú sa podieľať na moci. Lenže centrum už určené bolo. Žiaľ, inak to nebude. Všetci, vrátane VVP i Si to podpísali minulý rok v OSN i náš letec-kozmonaut.
Už konečne nech toho Chreneka niekto a poriadne nakope do ...... drístal obecný, ničiteľ povrchný je to a nie odborník!
Mme Le Pen mi je sympatická, ale nie je zmenou, ako ani Macron nie je!
Francúzi sú v pozícii, že voľba je veľmi ťažká, ale volila by som Mme Le Pen!
Macron to je vlastne jeho Brigitta, tá riadila i svojho času Ministerstvo hospodárstva, keď tam ministroval Emmanuel ..... tak ako komanduje i to hnutie En marche!
Marine Le Penová neurážala a ani neosočovala, ona je vecná diskutérka.
Emmanuelovi tečú nervy, Brigitta ho tlačí a z druhej strany mecenáši a on je pritom tak rozbúrený svojimi osobnými problémami, tak šteká ako ratlík.
volicpoplatnik, zadľženie je viac ako 100% ...... Menou v Portoriku je americký dolár!!!
Ten dolár, ktorý tlačí súkromná "firma" známa ako Fed.
P.S. nezávidim ti tvoju múdrosť ani nie som závistlivá, tebe skutočne nie je, čo závidieť, ale šíriš nezymsly!
Portoriko (Puerto Rico) nie je plnohodnotný štát USA, je to iba nezačlenené územie, Portoričania sú americkými občanmi, platia federáldane, ale voliť nemôžu, nemajú ani zástupcu v Kongrese USA.
Podľa expertov ostrov vymiera, 1/2 obyvateľstva je za hranicou chudoby, 10 rokov nepretržitá recesia, odchod mladých neustáva, podfinancované zdravotníctvo kolabuje i pod prudko sa šíriacim vírom Zika, nemajú ani prostriedky na kontrolu vody, ako prevenciu voči šíreniu rôznych infekcií.
Kongres USA schválil zákon na záchranu Puerto Rica - 7 členná Rada mala riadiť reštruktualizáciu dlhov, zároveň mala vypracovať reformný plán. Rada prevzala kontrolu nad ostrovom ...
Senátor Robert Menendez, zákon je najvyššia forma neokolonializmu, Portoričania sú v roli poddaných a nie rovnocenných občanov, senátor Luis Guttierez označil zákon za neuveriteľné nedemokratický. Republikáni odmietli záchranu Portorika. Takto sa privlastňujú krajiny a územia.
Platidlo: Americký dolár!!!
Trefný opis .... myslím si, že mladí sú už inak nastavení a takýmito vecami sa nezaoberajú, čo bude, ak prežijeme ....
Všetkého veľa škodí. Aj rôznych ľúbezných prejavov, sexu a či porcií dobrého jedla........, ale iste sa nikomu nezunuje spriaznená duša, priateľ do pohody, a najmä nepohody, bútľavá vŕba a či pomocná ruka v časoch hektických.
Ferdiš +++ tak, veru tak, bezcenný zdrap i ten papier má vyššiu hodnotu, ako to, čo naň napísal. Škoda, papieru, zbytočne zaťažil životné prostredie odpadom.
Toomas Hendrik Ilves .... Nedostatok ľudských zdrojov sme nahradili automtizáciou ..... Estónsko prešlo digitálnou revolúciou, pracujúcich už nie je treba, ako nie je treba ani nejakých štátov a či národov ... na jednoduché úkony postačia i nevzdelaní a jednoduchí.
Ten tvoj sulík si kadí akurát tak do horného otvoru. Asi mu virtuálna globalizácia nehovorí nič, ale na druhej strane ako neoliberálovi musí toto spojenie verejného a súkromného sektora veľmi vyhovovať. Pripadá ako burič, ktorý naháňa ľudí do revolty, aby sami svoje rady preriedili a čím skôr, tým lepšie .. jeho spojenie a vraj dlhoročné s kotlebom nie je vôbec náhoda.
Kde bol, keď Barroso predstavil EUROMED, ktorý naväzoval na Stredomorský dialóg o presídľovaní miliónov moslimov do Európy?
Prečo sa neozýval vtedy, keď tomu ešte bolo možné zabrániť? Nič, iné, len zbiera body, aby sa udržal pri nevysychajúcom koryte a udržal si svoj štandard život, na teba zvysoka kašle, ale tvoj hlas mu pomôže, tak sa nedaj odradiť!
Ninuska, radost citat ..... aj stary Mazurek, otecko poslanca Mazureka za Kotleba-Ludova strana nase slovensko sa vyhraza vysetrovatelovi a jeho detom ...... tak, tak i potomstvo budete trestat. Vsak ako by to bolo, ked uz budete rubat, tak do krve. Za boha a za hnoj!
Ako to pise Thomas Barnett, ti, ktori sa nasim planom postavia ...... budu zlikvidovani!!!
Kde ste boli v 1992, ked sa podpisal Stredomorsky dialog ....... o presidleni milionov moslimov na europsky kontinent?
Preco ste sa neozyvali, ked v 2008 predstavil EUROMED o prijati 80 mil.moslimov do Europy?
Preco ste sa neozyvali, ked rozbijali Libyu, ked nicili Irak a Syriu?
Preco bedakate teraz? Mali ste vtedy, ked ten problem zacal vznikat. Ked sa tomu zabranit dalo ...... dnes si trhnite a bozenkajte dalej!
Veľmi rada budem vo vašich predstavách za hlupáčku a ani mňa to mrzieť nebude .....
kotleba nie je postrach vládnucich, oni ho vyformovali a dali mu príležitosť, potrebujú ho ...... ak to nechápete, ja to nezmením, následky si znášajte sami!
Nuž, snaha otvoriť oči a mysle bola.
Žiaľ, strata času .....
Nemáš zač.
Prečo mi vkladáš do klávesnice niečo, čo tam nie je a nebolo?
Je pravdou, že nie veľmi Ti rozumiem, ale to neznamená, že som necitlivá.
Nebudem to rozoberať, úprimne, teším sa z toho, že si našla spriaznenú dušu.
A trumpeta môže tvítovať ďalej, elektriku mu neodpoja ..... dokedy budú tú agóniu naťahovať ......?
Ách, Andor si ty šandor, ešte, že ťa poznám. Štrougal sa rozhovoril o dobe pred 89........Len kvíkaj ďalej, neverím Ti ani ň!
Je máj, lásky čas, čoskoro i čerešne dozrejú, medze obschýňajú. Odstavte to plechové čudo a hor sa do lesa a na lúku!
Odožente chmúry strastí, veď ono to príde, bude i horšie ...... a zdá sa, že to naberá na sile.
Pripadala si mi osamelá, som rada, že máš takú priateľa/ku. Potešilo mňa tvoje vyznanie ......
Muž a žena sú dve spojené nádoby a keby sa počúvali, fantasticky by sa dopĺňali a svet by bol rajskou záhradou.
Žiaľ, sme nedokonalí a naviac ani nemáme snahu o porozumenie a spôsobujeme si úplne zbytočné problémy.
Tak nech Ti to tvoje priateľstvo vydrží čo najdlhšie, maj sa krásne!
Odporúčame