Podľa pisalkov je Slovensko cyklistická veľmoc .Peter je výborný ale neni fenomén Fenomén bude keď vyhrá TDF.alebo niektoré viac etapové závody kde pi skončení pretekov má aj vyše hodinovú stratu na prvého Ten bodovaci dres nemá až taký hodnotu akú mu pripisujú Slovenskí novinári ktorí Sagana obhajujú aj keď to on nepotrebuje.On vyhlasuje že v každom závode jazdí na plno ale reportéri keď nevyhracpisu že Peter šetril energiu.Je veľa vynikajúcich športovcov ale pokiaľ nevyhraju veľkú súťaž tak im stále niečo chýba Preto aj Oveckin i keď je vynikajúci hráč dostal skutočne ocenenie až teraz keď vyhral St.Pohar Preto aj Peter i keď je vynikajúci pokiaľ nevyhrá alebo nebude medzi top 3 v celkovom umiestnení bude len výborný ale nie FENOMEN

