Pár pripomienok nie odi mňa Ale niekoho kto v tom čase žil Mám tu tetu na návšteve ktorá má 65rokov a prečítala si Tvoj blog .Je z Topolcianskehocokresu ako nás bývalý premiér Na tvoju pripomienku o 10 minútovej ceste do práce má túto odpoveď Do Partizanskeho kde sa vyrábali boty chodilocpracovat vela matiek z dedín od Oponic až po Solčany Ranná smena začínala o 6 .Chudatka ženy museli vstávať o 4 aby stihli autobus . Domov sa vracali po 15.hod.ked mali stastie stihnúť prvý autobus .Prvá cesta viedla do obchodu kúpiť jedenie .Ťažké ťažký im vytahali ruky až po zem .Veľa mužov chodilo na pridružení výrobu do Čiech a domov chodili každé 2 týždne.Poliklinika bola v Topolcanoch a na k azdom poschodí sa tlačilo toľko ľudí že sa ani prejsť nedalo Keď si nemal známu sestričku alebo nezaplatil do vačku tak si tam strávil celý deň.Ona ako zubná technická rozpráva také príhody že to ani nenapíšem .Možno vo všetkých mestách a dedinách to bolo ideálne ako pises ale nie v Topoľčianskom okrese

