Parlament odobril opakované predĺženie núdzového stavu
Prepáč, ak som sa ťa ako veriaceho dotkol. Len mám rád spravodlivosť. Keď ústupky - tak pre všetkých. Nie len preto, že niekto má tú silu niečo presadiť u tých, čo rozhodujú. Necítim sa kompetentný posudzovať, čo je pre šírenie korony viac nebezpečné - to je na nekonečné debaty a iných odborníkov - akých má k dispozícii táto vláda. Preto som to však pripomenul - bojím sa, že z individuálnych návštev v kostoloch sa to zmení na hromadné - už sa to v minulosti stalo. A potom - som dosť alergický na ideológie akéhokoľvek typu, ktoré manipulujú vedomie a myslenie ľudí. A tých je strašne veľa - nenáboženských a aj náboženských. Uznávam tieto dva Voltaireho citáty :
Nič nemôže byť viac v rozpore s náboženstvom a klérom než rozum a zdravý úsudok.
Nesúhlasím s tým, čo hovoríš, ale do poslednej kvapky krvi budem brániť tvoje právo povedať to.
Ale to je už vec každého jednotlivca, ako k tomu pristupuje.