VIDEO: Lajčák podal demisiu, Pellegrini ho chce presviedčať, aby ostal
Pokúsim sa o konšpiračné sci-fi. Keby som bol Ficom, zavolám si tak pred tromi mesiacmi Lajčáka na kamošský pokec. Počuj Miro, ďalej sa to takto nedá, médiá proti nám, prezident proti nám, a vlastne kde-kto proti nám a my nemáme ani médium, kde by sme sa mohli brániť. Ty by si aj mohol svojim preferenciami u voličov kandidovať namiesto Kisku - ale keby si tak urobil - médiá ťa ako môjho stúpenca roztrhajú na kusy.. Vymysleli by si čokoľvek. Musíš sa proti mne postaviť, odísť ale nesmie to zase byť príliš okaté, lebo mediálni čmuchalovia nie sú sprostí. Dajme sa inšpirovať Sulíkom a jeho eurovalom. Túto jeho "zásadovosť" mu napriek pádu vlády odpustilo veľa prívržencov. Ty by si mohol byť zásadový v otázke riešenia utečeneckej krízy a dáš mi výpoveď. Tí na druhej strane to patrične ocenia a môžeš kandidovať - samozrejme z dobrým časovým odstupom, aby sa zabudlo - teraz aj s podporou médií. A keby to už bola realita, ako prezident máš voľné ruky. ... Ale asi Fica preceňujem ...