Peklo nejednoznačnosti
DVOJTVÁRNOSŤ
V Bahrajne demonštrantov mlátia ako žito, objavili sa aj prví mŕtvi. Saudská Arábia vtrhla do krajiny a čuduj sa svete: podieľa sa na potlačení civilistov, teda nie na ZVRHNUTÍ bahrajnskej bábkovej vlády. Väčšina bahrajnských Arabov sú šiíti, ale "ktosi" im DOSADIL sunitského vladára.
A svet na to nič. TO JE V PORIADKU! Potlačiť PROTIZÁPADNÉ hnutie AKÝMIKOĽVEK PROSTRIEDKAMI (vtrhnutím vojsk zahraničného štátu) do je dobré, normálne a správne!
Podobná situácia je aj v JEMENE: dobrý PROAMERICKÝ VAZAL kráľ Sálih, ktorému Američania v r. 1994 zachránili zadok a ktorý toho má mnoho na rováši - VOJNOVÉ ZLOČINY voči "separatistom" v r. 1994; tak tam je to tiež v poriadku, nech len potlačí revoltu obyvateľstva...
Zato v Lýbii je to iné - napriek tomu, že Kaddáfiho podporuje asi 3/4 obyvateľstva, tak tam treba ZASIAHNUŤ na podporu tej nespokojnej 1/4. Jednoducho je to ďalšie Kosovo - aj tam kedysi len necelá 1/3 chcela samostatnosť, a 2/3 Albáncov podporovali Miloševiča