Je nesporné, že kapacity materských škôl treba rozširovať, jednak z dôvodu demografického ( detí sa rodí
v posledných rokoch, našťastie, viac ), jednak z dôvodu, že nech sa tomu bránime akokoľvek, budeme musieť
zaviesť najmenej jeden rok povinnej predškolskej výchovy detí. Zápisy detí do prvého ročníka potvrdzujú, že
v mnohých prípadoch nie sú primerane svojmu veku na školské vzdelávanie pripravené. Navyše - pripútaní
k rodinnému prostrediu, k rodičom, matke, len s veľkým prekážkami neraz prekonávajú sebecké postoje, potrebu sústreďovať pozornosť na seba, majú problémy s prispôsobovaním sa životu v kolektíve.
Je paradoxné, že mnohé obce, mestá základné školy ( práve v Prešovskom kraji, kde škôlky chýbajú ) likvidujú, namiesto toho, aby aspoň časť priestorov škôl pretransformovali na škôlky.Z hľadiska demografických prognóz
už i základných škôl bude čoskoro málo.
zamata

