V Británii zverejnili vynesené dokumenty KGB o Pražskej jari
S tou tvojou ochranou ľudských práv je to asi takto:
Keď Talibovia strieľali v Afganistane na Ruských vojakov, tak to bol boj za ľudské práva. Keď tí istí Talibovia strieľajú v Afganistane na vojakov NATO, tak je to terorizmus!
Keď Saddám v Iraku kántril Kurdov, tak to bolo porušovanie ľudských práv a genocída. Keď Turecká armáda organizuje na Kurdov (aj v Iraku) priamo poľovačky a preživších zatvára do väzenia, tak je to boj proti terorizmu.
Keď Kaddáfího tajná služba zorganizovala atentát na civilné lietadlo, tak to bol teroristický čin, ale keď americké lietadlá bez vyhlásenia vojny zbombardovali líbyjskú civilnú nemocnicu v Benghází, tak to bol boj proti terorizmu.
Keď vojská VZ napochodovali do ČSSR, tak to bola okupácia, ale keď US Army napochodovala na Grenadu, do Panamy, do Nikaragui alebo do Dominikánskej republiky, Royal Navy na Falklandy, alebo NATO do Afganistanu, tak to už bol boj za slobodu.
Len mi napíš čo je to, keď vojská Turecka napochodovali na Cyprus. ;-7