Áno milióny eur. Zo štátneho rozpočtu a už raz zdanených peňazí daňových poplatníkov. ;7 Cirkev, ako organizácia nedáva na to zo svojho ani cent! ;-P
Áno milióny eur. Zo štátneho rozpočtu a už raz zdanených peňazí daňových poplatníkov. ;7 Cirkev, ako organizácia nedáva na to zo svojho ani cent! ;-P
Myslíš, ten parlament, ktorého zloženie občania ČR v predčasných voľbách zmietli z povrchu zemského? ;-)))
Hm... A čo je, podľa teba, logické na tom, aby som veril ľuďom, ktorí sú príslušníkmi organizácie hlásajúcej ideológiu, ktorej ja neverím? Pre mňa by bol ťažko logicky obhájiteľný postoj, ak by som niektorým príslušníkom tej organizácie neveril a niektorým veril. Či...?! ;-)))
No daj sem nejaké čísla ako "cirkev" (prípadne cirkevná "vrchnosť" - farský úrad, biskupstvo a pod.) financuje zdravotníctvo, školstvo a charitu.
Podľa "medializovaných" informácií ani jeden!
1. Chceš poprieť, že tie "ústavy, hospice, cirkevné školy" etc. sú financované len zo štátneho rozpočtu a z platieb občanov, ktorí sa na ten štátny rozpočet poskladali?
2. Chceš poprieť, že napríklad celý príspevok zo štátneho rozpočtu na Katolícku charitu a Evanjelickú diakoniu ide na prevádzku kňazských a mníšskych "starobincov" a že tú charitu, čo sa predvádza navonok platia zasa len občania, ktorí sa na ten štátny rozpočet, z ktorého je ten príspevok, poskladali?
3. Chceš poprieť, že na cirkevných školách, ktoré dostávajú príspevok zo štátneho rozpočtu v takej istej výške, ako "normálne" (=neideologizované!) školy, sa nevyberá školné od občanov, ktorí sa na ten štátny rozpočet, z ktorého je ten príspevok, poskladali?
Stačí sa pozrieť na ten prepych, čo sprevádza každú bohoslužbu (a to ešte ľudia nevidia, čo sa deje za múrmi diecéz - aký je tam prepych a početné štátom platené služobníctvo!) a jeho postoju sa ani nedivím. ;-P
No a ja zase poznám prípad, kedy Vojenské lesy vydali reštituentovi lesy, ktoré "armáda" nutne potrebovala ako ochranné pásmo strelnice, takže reštituent tie lesy odpredal štátu prostredníctvom "armády" za vtedajších 95 miliónov Sk. A predstav si, že "nedopatrením" niekoho "zodpovedného" tie lesy neboli ani po viac ako 2,5 roku od kúpy zapísané v katastri ako majetok štátu. Chýbalo niečo viac ako mesiac a kúpna zmluva by bola v dôsledku toho "opomenutia " - nevykonania zápisu o vklade do katastra, stratila platnosť a reštituent by bol znova vlastníkom tých lesov. Po "prevalení" celej veci - zistení kontrolórov NKÚ SR, dokonca vyhorela okresná pobočka "civilného" katastrálneho úradu (podobnosť s vykradnutím Bratislavskej pobočky KÚ v prípade "vydržania" vinohradov jedným "významným" občanom, čisto náhodná!), čo malo byť ospravedlnením nemožnosti konania "zodpovedných". Pritom "armáda" má vlastný katastrálny úrad! Čo povieš na toto?
Hej... a koľko normálnych ľudí v Čechách s tým súhlasí? ;-7
Od financovania cirkví si veľmi rýchlo prešiel k robeniu PR pre seba a SaS-kársku ideologičku. ;-P
Héj...?! A v čom by bola, podľa teba, tá diskriminácia? :=OOO
He, he... Choď si pre pochvalu k Ondrejcsákovi&Nagyovi&Mayerovi, chmuľko nakazené. ;-P
Šak nech si požiada o maďarské občianstvo a má vystarané. :=DDD
To bola asi taká "faktúra", resp. od takých istých, akí "zaplatili" aj Kaddáfímu, ty "humorista"! ;-P
Nie, necháme priestor na "realizáciu" vám - mladším a inteligentnejším. ;-P
No "kandidátov" by bolo aj viac, ale peňeži na náboje nit! ;-(
Odporúčame