Petícia o odluke cirkvi od štátu. Trochu inak.
To je u teba "racio", keď sa tá "výchova detí veriacimi rodičmi" deje v zmysle "u nás (v dedine, rodine...) je to tak už dávno"?! :=DDD V jednom máš ale pravdu, tieto "tradície" si nedovolili ani "komunisti" potierať. Príkladom sú všetci doterajší slovenskí prezidenti, ktorí po "revolúcii" konvertovali na "kresťanstvo" takým spôsobom - prvý, čo sa dokázal aj ľavou rukou prežehnávať, druhý čo sa vyhlásil, že bol vždy dobrý komunista-katolík a tretí, čo do kostola chodil každý Nový rok, že každému slušnému a normálnemu kresťanovi muselo byť pri ich sledovaní nevoľno! ;-P Jednou z výnimiek medzi tými "komunistami", bol ale napríklad (po "revolúcii") presvedčený "demokrat" súdruh Dubček, ktorý ako okresný tajomník KSS udal a nechal zatvoriť "iba" 5 kňazov zo svojej vtedajšej "diecézy". :=DDD