Boh je v každom z nás Janko aj v tebe, len si ho neuvedomuješ. A na tomto fakte nič nezmení ani milión traktátov. Je to skôr úsmevné ako pilne bojuješ proti kresťanskému Bohu, tvoj boj na realite nemôže nič zmeniť, buď tu kresťanský Boh je alebo nie je. Môžem ti prezradiť, že kresťanstvo bolo bližšie k Bohu v časoch gnózy, dnes je to len zmes rituálov a ľudia, ktorí hľadajú externého Boha. Tu plne platí Kristove: Kňazi a teológovia dostali kľúče k poznaniu, ale ukryli ich. Nevstúpili, ani nenechali vstúpiť tých, ktorí chceli.
Je pekné zaoberať sa poznaním vesmíru, života, ale najvyššie poznanie, ktoré môže človek objaviť je poznanie samého seba. Je to však v pohode, všetko je dovolené a v poriadku v tejto hre na život. Iba láska Jediného nám môže dať takúto slobodu...

