Keď dokážeš v sebe nájsť to svoje dočasné ja v ktoré tak pevne veríš, potom ti uverím, že žiadneho Boha niet.
V skutočnosti existuje len jediný Boh a my všetci sme božie deti, teda sme jeho súčasťou. My všetci máme v sebe božské ja. Boh sa z nejakého dôvodu rozdelil medzi všetky bytosti a teraz zažíva stvorenie v každom z nás.
Je jeden príbeh o stvorení:
Boh pobýval vo večnosti a raz si povedal, že sa chce nejako zabaviť. Tu k nemu prikročila Mára(ilúzia) a hovorí mu: Poďme sa zahrať hru: Ja ťa budem skrývať pred tebou samým a ty sa budeš snažiť znovu sa objaviť, prebudiť. A tak odvtedy sa Boh hrá hru na stvorenie...

