vazne? tak to je ine Nemecko nez doverne poznam
vazne? tak to je ine Nemecko nez doverne poznam
nemecki zamestnavatelia zamestnavaju nemeckych ludi v Nemecku
nemecki zamestnavatelia zamestnavaju slovenskych ludiu na Slovensku
najdi rozdiely :-)
Cesko je na 70 % priemeru cenovej urovne Europskej unie, Slovensko tiez tak
ale rast platov, kedze mzdy su sucastou nakladov, musi v konecnom dosledku podmienit aj rast cien, najm tam, kde je velky podiel ludskej prace
starodochodcovia, teda ti, ktorym sa upravovali penzie, odviedli do fondov vyrazne viac, pricom im to reforma 2004 nezohladnovala - ti zase mozu mat pocit krivdy za roky nevyplatenych zvyseni penzie, lebo vyssiu penziu dostanu az po prepocte, ale nie spatne
zavidiet starodochodcom nie je slusne, su to generacie, ktore zrejme najviac postihla zmena rezimu
ak ide o papalasov byvaleho rezimu ci estebakov, to sa mohloi riesit inym sposobom
takto to vyzera, ked muzi v prechode - pani Miroslav L., ci Andrej K., riesia situaciu hystericky a ked o tom pise komentator v prechode, ktory veci nekomentuje, ale zapalisto bojuje
pan diplomat sa sam ako ohrdnuta panicka nediplomaticky vysachoval do postavenia, z ktoreho si neviem predstavit ako vyklzne, aby nevyzeral trochu ako truba
parlament vyjadril svoju volu, pan minister ju mohol akceptovat alebo odist bez zbytocnych natahovaciek a bez dalsieho dramatizovania a hrania hier o vladnych krizach - svet ma otvoreny a bolo by to ferovejsie voci inemu prechodnikovi Robertovi F., ktory mu roky vychadzal v ustrety
pan Pellgrini by sa navonok trosku snazil, trosku lutoval a potom, ak by mal zdravy rozum, siahol by po inom kariernom diplomatovi, ktory by na ten rok aj nieco do volieb dostatocne zastupil pana L.
je hrozne, ked ti ukradnu pozemok, ktory ti poctivo predala pozemkova mafia
mna vzdy uspaval ten pravidelny klapot v miestach, kde boli kolaje napojene :-)
Kocnerov termostat je zazracne zariadenie :-) nieco ako carovne sluchátko Macha a Sebestovej
tak nech sa s tymto "odzubom" postavi pred volicom a priamo im to povie:-) ze ste si mohli platit socialne poistenie a Igorko ho hodi do kosa
po prve, co je praca, po druhe ho ustavny sud posle s takymto ponimanim socialneho zabezpecenia do certa
v prvom rade matovicov ziadny paragrafovany navrh nejestvuje, to su len take nastrely
v druhom rade, je to len opraseny kanikovsky navrh ist do dochodku hocikedy, ked ma clovek na to dost penazi (nakoniec, za "svoje" to moze urobit kazdy, ale tu je to cez statny system), co znamena, ze bohati mozu oddychovat a chudobni budu robit
ludia by vzdy mali spozorniet, ked im niekto, hoci aj fiktivne dochodkove naroky vo vyske 230 miliard eur skresa na 12 miliard
to su matovicovske dristy
co su rozumne terminy? - akoze dupnem nozickou a dialnica stoji?
co su rozumne peniaze? - akoze za 1 euro je draho?
a prezrad, ako sa daju rozkradnut peniaze, ktore su prisne kontrolovane europskou uniou, ktora ziadne nerealne sumy nepodpise a nepreplati?
ako to pekne znie, inštitut INEKO
pricom nejde o nic a nikoho ineho, nez pana Kovalcika, tvorcu "lacnych dialnic" na Figelovom ministerstve, ktory sa z vtedajsieho redaktora Trendu stal expertom na dialnice a potom presaltoval na nezavisleho analytika
chceli pozornost, preto vyliezli na vezu, ked ich vzali do vazby, maju pozornost nasobnu, takze ked ich pustia, co dlho nepotrva, budu sa citit ako "local hero"
a keby dostali zopar dni verejnoprospesnych prac, co by takemuto cinu zodpovedalo, este by mozno zistili, co je to manualna praca
matovicovsky by uz teraz otvoril cestu desiatkam tisic ludi,, ktori by mohli ist rychlo do dochodku, co by si vyziadalo okamzity napor na system socialneho poistenia, takze musel by mat urcite brzdy, a tou najjednoduchsou je vyradit chudobnejsich cez vysku dochodku a pre bohatsich vytvorit moznost cerpat peniaze zo systemu a zaroven si zvysovat dochodok cez pracu ppori dochodku
uz to tu raz bolo - povodne navrhy dochodkoveho kanikovskeho systemu boli stavane na to, ze do dochodku mozes ist hocikedy, ked mas dochodok v urcitej vyske - takze ti chudobnesji by dreli a bohatsi uzivali
zastropovanie dochodkoveho veku znamena len tolko, ze v urcitom veku sa clovek moze, ale nemusi rozhodnut, ze pojde do dochodku a ked to bude socialne, politicky a financne udrzatelne, tak to zostane zachovane a ked nie, tak sa to zmeni. Ak to bude zastropovane ustavnym zakonom, tak to znamena len tolko, ze sa na zmenach musia konsenzualne dohodnut politici nbaporiec politickym spektrom
matovicovskych "40 rokov a dost" ma v sebe vela socialnych a politickych min - ako prve je, ze prelamuje sucasny zakon a namiesto 15 rokov socialneho poistenia na to, aby ste mali narok na dochodok, zavadza 40 rokov socialneho poistenia, inak mozete pracovat aj do smrti - samozrejme, to by bolo politicky neunosne, takze aj matovicovsky zakon musi mat nejaky strop
ak v tomto clanku info sedia, tak Fico sa k nemu zachoval mimoriadne ferovo
mozno by si to mal obcas pripomenut, aj keby len pre seba
dalsi, co necita clanok?
"V takomto výskume si totiž respondenti nevyberajú jeden subjekt, ktorému by dali hlas, ale oznamjú svoju voľbu, ktorú seriózne zvažujú. "
vo svetle novych informacii dovolim si skromne oprasit moj konspirativny scenar spred casu
cez Bratislavu pana neunasali, ale zabezpecili bezpecny odchod ludi, ktori sa na pripadnom unose podielali
vas dubakdubak 007
Odporúčame