pakt ci kompakt je na Slovensku politicky mrtvy - a je jedno, ci je to najlepsi alebo najhorsi projekt na svete
takze namiesto vyplakavania ci dupania nozickami je lepsie vystrojit mu dostojny pohreb
pakt ci kompakt je na Slovensku politicky mrtvy - a je jedno, ci je to najlepsi alebo najhorsi projekt na svete
takze namiesto vyplakavania ci dupania nozickami je lepsie vystrojit mu dostojny pohreb
akoze skoncili protest? nemali tam visiet do 16.00? to uz ani Greenpeace nic negarantuje?
ked do 16.00, tak do 16.00...
pobyt na tej vezi v tomto pocasi je za trest
to nie je len cena za dopravu, okrem uhlia, solarov musis udrziavat celu siet, fixne naklady tam musia byt vysoke
ak tam budes mat sukromnu kucharku, tak si zanes
ak nie, tak tam deti nemusis davat a mozu jest "kviti a lesni bobule"
v brazde bolo fajn, teraz po vytiahnuti budem musiet makat na zapade za hubicku
ved kup na burze a dones si to domov v batohu
Sulik ako svoju volebnu kampan inicoval referendum za tazke miliony a z referendovych otazok, takych podla neho zasadnych a dolezitych, nepresadil pocas vladnutia aleze uplne NIC
Progresivne Slovensko pred volbami: nebudete mat ziadne odvody a dane...
Progresivne Slovensko po volbach: ... a ziadne dochodky a zdravotnu starostlivost
obrovske mnozstvo ludi - keby to teraz platilo, tak by mohli ist uz na buduci rok do dochodku masa ludi od rocniku 1961 a starsi -. to by bolo dochodkove tsunami
este poznamocka - nech sa teda Igor postavi pred buducich volicov a povie im, ze dochodkove positenie, ktore si platili alebo niekto platil za nich, islo rovno do kosa :-D
svata olanovska prostoto
fakt? tak to je este vacsi b..., ako si clovek myslel :-D
to ako chce posudit?
uz je opatrenie, ktore umoznuje superodpocet na vyskum a vyvoj, ale jedna vec su danove otazky, druha dobre napady a patricne financovanie
DPH - nie je sanca na zrusenie
ja neviem, co dnes ti politici dnes pojedli sialene huby alebo si nieco slahli?
matovicovske hluposti o dochodkoch, sulikovske nordstreamovanie, teraz nezmysly od PS...
analogia s Detritom pre Slovensko nie je prilis dobry priklad, podobnost je akurat v tom, ze vyrabali auta vo velkom a teraz nevyrabaju - tie problemy boli ine
co je draha pracovna sila, to je relativne, a vo svetle novych technologii ako 3D tlac, automatizacia, umela inteligencia sa stane porovnavanie ludi a ich platov coskoro zbytocne
ked sa zameriame na technologicke firmy
zivnost na Slovensku - zalozenie par minut, eserocky - zalozenie par dni - v tom to nie je, ani ich administracia nie je narocna - a ked firma bude vyzerat perspektivne, najdu sa aj peniaze, na Slovensku je xy start-upov, kde ludia tuzia, aby ich kupil niekto ako Google
alfou a omegou je financovanie tychto projektov, rizikovy kapital a napady, obavam sa, ze toho druheho je menej
tieto firmy nepotrebuju vela a vacsinou im slovo zdrave konkurencne prostredie na Slovensku nic nehovori, lebo ich konkurencia zvycajne sidli vonku a doma nemusia bojovat o svoje ihrisko
znizenie dani je skor taky figovy list, lebo sem sice pritiahne danovych rezidentov, ale ich korene a casto aj ciel vyvozu kapitalu su cudzie krajiny - to uz ta "lacna kvalifikovana" je pre nich zaujimavejsia a samozrejme v niektorych oblastiach aj geograficka lokacia
zakladny legislativny ramec im totiz aj tak dava prostredie Europskej unie
nuz, ak jes splasky, tak sa nedivim tym nezmyslom, co pises
jasne, ti ludia tam chodia, lebo tam maju male platy :-D
teba dievca ci chlapce, odkial vytiahli?
podla sucasneho znenia zakona si studenti mozu dobu studia doplatit, takze aj ten, kto teraz studuje VS, môze si poistenie doplatit a teda byt poisteny fakticky od 18-19 rokov
Machynov vypocet nie je z brucha, ale z poctu ludi, ktori zacali svoju pracovnu karieru este v starom rezime a boli neustale zamestnani - mnozstvo ludi by potom mohlo ist do dochodku uz v 58, co by bol znacny napor na dochodskovy system, keby tro urobili - a mohli poberat aj dochodok, aj robit, cize zvysovat si svoj dochodok a potom nasledne aj naroky od statu
na druhej strane, ludia, ktori boli nezamestnani nejaky cas, by nemuseli na dochodok dosiahnut ani do svojej smrti, zakladalo by to vyraznu nerovnost a socialnu nespravodlivost
Matovicov navrch je ujovina, ako cely Igor
Odporúčame