v brazde bolo fajn, teraz po vytiahnuti budem musiet makat na zapade za hubicku
v brazde bolo fajn, teraz po vytiahnuti budem musiet makat na zapade za hubicku
ved kup na burze a dones si to domov v batohu
Sulik ako svoju volebnu kampan inicoval referendum za tazke miliony a z referendovych otazok, takych podla neho zasadnych a dolezitych, nepresadil pocas vladnutia aleze uplne NIC
Progresivne Slovensko pred volbami: nebudete mat ziadne odvody a dane...
Progresivne Slovensko po volbach: ... a ziadne dochodky a zdravotnu starostlivost
obrovske mnozstvo ludi - keby to teraz platilo, tak by mohli ist uz na buduci rok do dochodku masa ludi od rocniku 1961 a starsi -. to by bolo dochodkove tsunami
este poznamocka - nech sa teda Igor postavi pred buducich volicov a povie im, ze dochodkove positenie, ktore si platili alebo niekto platil za nich, islo rovno do kosa :-D
svata olanovska prostoto
fakt? tak to je este vacsi b..., ako si clovek myslel :-D
to ako chce posudit?
uz je opatrenie, ktore umoznuje superodpocet na vyskum a vyvoj, ale jedna vec su danove otazky, druha dobre napady a patricne financovanie
DPH - nie je sanca na zrusenie
ja neviem, co dnes ti politici dnes pojedli sialene huby alebo si nieco slahli?
matovicovske hluposti o dochodkoch, sulikovske nordstreamovanie, teraz nezmysly od PS...
analogia s Detritom pre Slovensko nie je prilis dobry priklad, podobnost je akurat v tom, ze vyrabali auta vo velkom a teraz nevyrabaju - tie problemy boli ine
co je draha pracovna sila, to je relativne, a vo svetle novych technologii ako 3D tlac, automatizacia, umela inteligencia sa stane porovnavanie ludi a ich platov coskoro zbytocne
ked sa zameriame na technologicke firmy
zivnost na Slovensku - zalozenie par minut, eserocky - zalozenie par dni - v tom to nie je, ani ich administracia nie je narocna - a ked firma bude vyzerat perspektivne, najdu sa aj peniaze, na Slovensku je xy start-upov, kde ludia tuzia, aby ich kupil niekto ako Google
alfou a omegou je financovanie tychto projektov, rizikovy kapital a napady, obavam sa, ze toho druheho je menej
tieto firmy nepotrebuju vela a vacsinou im slovo zdrave konkurencne prostredie na Slovensku nic nehovori, lebo ich konkurencia zvycajne sidli vonku a doma nemusia bojovat o svoje ihrisko
znizenie dani je skor taky figovy list, lebo sem sice pritiahne danovych rezidentov, ale ich korene a casto aj ciel vyvozu kapitalu su cudzie krajiny - to uz ta "lacna kvalifikovana" je pre nich zaujimavejsia a samozrejme v niektorych oblastiach aj geograficka lokacia
zakladny legislativny ramec im totiz aj tak dava prostredie Europskej unie
nuz, ak jes splasky, tak sa nedivim tym nezmyslom, co pises
jasne, ti ludia tam chodia, lebo tam maju male platy :-D
teba dievca ci chlapce, odkial vytiahli?
podla sucasneho znenia zakona si studenti mozu dobu studia doplatit, takze aj ten, kto teraz studuje VS, môze si poistenie doplatit a teda byt poisteny fakticky od 18-19 rokov
Machynov vypocet nie je z brucha, ale z poctu ludi, ktori zacali svoju pracovnu karieru este v starom rezime a boli neustale zamestnani - mnozstvo ludi by potom mohlo ist do dochodku uz v 58, co by bol znacny napor na dochodskovy system, keby tro urobili - a mohli poberat aj dochodok, aj robit, cize zvysovat si svoj dochodok a potom nasledne aj naroky od statu
na druhej strane, ludia, ktori boli nezamestnani nejaky cas, by nemuseli na dochodok dosiahnut ani do svojej smrti, zakladalo by to vyraznu nerovnost a socialnu nespravodlivost
Matovicov navrch je ujovina, ako cely Igor
ktori ludia budu musiet pracovat 46 rokov? studenti, ktori koncia v 25?
to, na co Machyna poukazuje, je ze obrovske mnozstvo ludi, ktorym poistenie platil stat od 18 rokov veku, cize aj pocas studia, zakladnej vojenskej sluzby atd - este pred kanikovou reformou, tak by mohli ist do dochodku v 58 veku roku
navrh OLANO je nezmysel
problem je ten, ze keby sme "nedotovali" zapad lacnou pracou, tak by sme sa na vychode tazko uzivili
bryndza ani treska nas nespasi
a okrem toho, kto nechce pracovat lacno na Slovensku, moze sa na ten zapad prestahovat a mat zapadny plat so zapadnymi nakladmi
poviem to takto - prikladom
na svete je mnozstvo vyrobcov mobilnych telefonov - su to firmy, ktore davaju do R&D take peniaze, ktore dosahuju rozmery statneho ropoctu Slovenska a mozno aj viac - profit z predaja mobilov z celej tej plejady zhltnu v podstate z deviatich desatin desatin dve firmy - Apple a Samsung
pracujeme s takymito rozmermi investicii, ktore nie su schopne dat dohromady u nas ani stat, ani sukromne firmy
samozrejme, existuju miesta na trhu, kde sa mozeme presadit velmi dobre (vid. Eset), ktore vsak dokazali vyrast zo skromnych pomerov, uspech generuje dalsie prijmy a moznosti
slovensko je svojou velkostou, moznostami, ludskym kapitalom nieco ako startup - a ako taky potrebuje napady a otvoreny priestor smerom von (to je aj EU) a pristup k financovaniu ci uz zvnutra alebo zvonka
pre technologicke firmy su Danko a jeho napady ako aj sucasna legislativa podruzne
Odporúčame