dalsi, co necita clanok?
"V takomto výskume si totiž respondenti nevyberajú jeden subjekt, ktorému by dali hlas, ale oznamjú svoju voľbu, ktorú seriózne zvažujú. "
dalsi, co necita clanok?
"V takomto výskume si totiž respondenti nevyberajú jeden subjekt, ktorému by dali hlas, ale oznamjú svoju voľbu, ktorú seriózne zvažujú. "
vo svetle novych informacii dovolim si skromne oprasit moj konspirativny scenar spred casu
cez Bratislavu pana neunasali, ale zabezpecili bezpecny odchod ludi, ktori sa na pripadnom unose podielali
vas dubakdubak 007
takze zase len jeden (ne)slusny konspirativny scenar?
zrejme to, co robi NDS, ktora pre dozor dokonca vytvorila specialnu pracovnu skupinu, ako sa pise v clanku
ale za firmu to nikto iny nepostavi, a ani pokuty na tom nic nezmenia
a co mali spravit v dohlade? akoze to mali prerazit za Talianov? :-)
mohol si ist na brigadu
aha, kecal vatoloko sa vratil, aby spleitol Visnove s Popradom
PPP projekt nie je len vystavba cesty a reci o vlastizrade si strc vies kam
keby sa dokoncili dialnice cez PPP bol by vychod podstatne blizsie k zapadu a tym aj k zaujmu investorov - tie stretene roky maju svoje obrovcske ekonomicke naklady
Slovensko NIKDY samo nemalo tolko penazi, aby dokazalo postavit dialnicu BA- KE, cez eurofondy to ide, ale pomaly a ked sa nieco mohlo postavit rychlo, tak to vatoloká odhulakali
nuz, aj tak sa to da
je zaujimave, ako rozne slusne slunicka na roznych weboch a fejsbukoch priam okiadzaju pana ministra a ked mu v rezorte sarapatila hlavkova kapusta, tak mu nevedeli prist na meno
nie celkom - kedze je to PPP projekt, spanieli dostanu peniaze AZ to postavia - a ak to nepostavia, tak slovenske firmy deklarovali, ze by to vedeli dokoncit
vsetky peniaze na dialnice cez eurofondy - ako je aj Visnove - idu cez prisnu kontrolu EU
keby neboli v papieroch zodpovedajuce cisla, tak jednoducho stavbu nepustia na preplatenie, takze sa to muselo pohybovat v akceptovatelnych cenovych hraniciach
tak si pozrime, co na vyber hovoril Janko Figel v 2014
"Štátna expertíza, ktorá určuje cenový strop, vychádza pre úsek Lietavská Lúčka – Dubná Skala na 900 miliónov EUR; no cez PPP projekt mal tento úsek diaľnice byť ešte drahší a stáť až 1,15 miliardy EUR. “Rozhodli sme sa nechať expirovať zmluvu PPP a vypísali sme novú súťaž, ktorá vygenerovala primerané ceny. Preto dnešné odštartovanie výstavby považujem za víťazstvo zdravého rozumu. Premiér Fico moje konanie vtedy označil za vlastizradu. Dnes je jasné, že vlastizradou by bola práve realizácia výstavby cez PPP projekty, ktoré odsúhlasila Ficova vláda”, uviedol Figeľ."
nuz, vo svetle dnesnej situacie sa nad tym da uz len povzdychnut
nazvat sam seba prospecharskym pochlebovacom, to si vatoloko k sebe, az prilis prisny, ty si len pochlebovac
podmienky tendra isli po cene, dostali ste nizku cenu
ja osobne som bol za PPP projekt, ktory mala vtedy vladnuca koalicia pripraveny na stole, este aj s ponukou 30 n% zlavy na stavebne prace od Hochtiefiu - teraz to uz vsetko mohlo davno byt v prevadzke
ale tak, lacne je lacne, heja, heja, heja, hej
tak to uz byva
Bastrnakovi vratky vyplacali pravicovi nominanti na financnej sprave - je to vec Smeru
tender vyhlasil Figel s parametrom nizkej ceny - je to vec Smeru
vysoky rast a nizka nezamestnanost - to uz nie je vec Smeru, to Ivan a Miki :-D
stratil som kalendar
noze nam pripomen kedy bol vyhlaseny tender? rok 2011 - a to bolo za vlady premiera Moravcika alebo Cica?
tender bol vyhlaseny v roku 2011 a parametre tendra sa nemozu lubovolne menit, najlacnejsie ponuky boli vylucene v sulade so zakonom, co potvrdil urad na to kompetentny, ked sa dotknuti odvolali
najdi si v slovniku co znamena slovo luhar a chod sa do kuta hanbit
fiha, a v tvojom prispevku vyssie to este podstatne bolo :-D
Skanska bola vyradena v sulade so zakonom, ako dvakrat potvrdil UVO
P:S. medzi hejslovakov ma nikto este nezaradil :-D, pripinam si to na kapitanske vylozky
tender vyhlasila Radicovej vlada, definovala podmienky a hlavnym kriteriom bola cena
a tu je vysledok - ake lacne, ake skvele
a skanska by to za tu svoju dumpingovu cenu urcite postavila? povidali, ze mu hrali
tento usek by bol davno hotovy, keby vlada v roku 2010 odklepla nemeckej firme Hochtief treti PPP balik - SMK suhlasilo, KDH bolo nalomene, ale absolutne rezolutne sa proti postavil nas mily Richard Gulovycpany europsky
potom pan Figel Lacnodialnicovy vyhlasil sutaz, kde hlavnym kriteriom bola cena, kedze ich vydesil uradny odhad a ten akosi nebol v sulade s filozofiou lacnodialnic - takze po vyhodeni Skanskej a Doprastavu zo sutaze, co boli ponuky este lacnejsie ako taliansko-kosicka
opat sa nam raz vyplatil lacne veci
to preto, lebo sa vzdy najde dostatok trrrtkov, ktori nevidia rozdiel medzi migraciou a dovozom pracovnych sil za prisnych legislativnych podmienok
Odporúčame