Ak robotnik za pasom chce mat nemecky plat, tak sa pripravte na to, ze lekar bude tiez chciet nemecky plat...
Ak robotnik za pasom chce mat nemecky plat, tak sa pripravte na to, ze lekar bude tiez chciet nemecky plat...
no. vela asi nie, a ked tak, tak tak, ze sa nedaju chytit :-)
ja len upzornujem, aby sme sa s plosnym "vyrabanim" kriminalnikov z nicoho nedostali do kisky
stat vyplaca minimalnu mzdu, tarify su nieco ine
to, ze by bolo zahodno mat tarfify na urovni minmzdy je ina vec
takze zalovat mozu akurat tak lamparen
kazda firma ma desiatky stovky tisice miliony nakladovych poloziek a xy z nich moze byt spornych z hladiska danovej kontroly, potom nasleduje neuznanie, doplatenie, penale
vyrabat zo vsetkych kriminalnikov je totalna blbost, aj keby si tu miestna luza, co chce kazdeho lyncovat, myslela nieco ine
ja by som to nevidel tak cierne, co sa tyka zivotnej urovne - ani u bezneho nemca to nie je med lizat
zivotna uroven nie je predsa len o peniazoch, clovek si moze urobit pekny zivota aj bez toho, aby musel mat nemecky plat
na SVK je 1,47 miliona starobnych dochodcov
zvysenie o 10 eur je 14,7 miliona mesacne
zvysenie o 100 eur je 147 milionov mesacne
to je 1,7 miliardy eur rocne
na dvojnasobok dnesnych penzii, cca 430 priemer, by bolo potrebnych rocne viac ako 7 miliard eur + valorizacia a pod.
pocet starobnych dochodcov na SVK stupa a este bude rast, ale dochodky je jedna vec, vzrastu aj naklady na zdravotnu starostlivost, co je dalsia zataz na statny rozpocet. Ten nema ani na to sto eurove zvysenie
a k tym Rakusanom - beru 14 dochodkov rocne
takze jedine ten strom penaznik, alebo vratit sa do reality
ah, paneboze Vitkovic...
co takto sa pozriet na tvrde udaje Statistickeho uradu?
kedze sa tu nevyraba nic vlastne, tak konkurujes lacnou pracovnou silou, nemas co ine ponuknut a nemas ako dat pracu ludom na Slovensku
vsetko, co si napisal, je fajn, ale to su omrvinky, tento stat musi vediet uzivit 3 miliony neproduktivnych ludi - cast su deti, ktore este len budu robit, cast penzisti, ktori si svoje uz odrobili a potom cast ludi, a nie mala, ktora toho vela nenarobi
ta cesta k prechodu k vyssej pridanej hodnote moze byt len postupna (vyrastat z centier excelentnosti) a v medzifaze potrebujes mat nieco, o co sa opries - a to su nase montovne. A ani to nie je ista cesta k uspechu, pretoze konkurencia vo svete je obrovska a moznosti inde su tiez obrovske.
neboal ina mozna cesta, nez tou, ktorou sme isli a ideme, ak sme nechceli dopadnut ako Ukrajina
nemusis vytvarat konkurencieschopnost na zaklade lacnej pracovnej sily - ale prezrad nam, cim ju na Slovensku vytvoris?
a peniaze nam zarodi strom penaznik... no ano, potom to bude fungovat
a ktore? norske, nemecke, estonske alebo rumunske?
pan Stanek je nieco ako rozpravkar Dobsinsky moderneho veku
ze sa tych 3,5 miliardy nenaslo za vlady "staci neplytvat a nekradnut" , to by sme boli za vodou
fiha, clovek vytiahne na chvilu paty z domu, a co sa to tu vsetko deje
vitaj v klube, andy :-)
vidime svet realne, ty si mozes ist za fatamorganou
nie, po tychto opatreniach uz nebude co rozdelovat,
odidu zahranicne firmy, ktore domace nemaju sancu nahradit
odidu ludia, ktori sa nechaju progresivne vykoristovat za hranicami
zvysny Slovaci bud postupne vymierat
a po vsetkych tych kontrolach sa zisti, ze drviva vacsina penazi bola vynalozena na to, na co mala, a este ani to nestaci
a na konci uz nebude mat kto ani len zhasnut
hmm, tu je skor otazka... stalo to jemu za to? mozete sa pozerat do oci 76-rocnej zene a zobrat si od nej 20 eur?
kazdy, kto kupuje v slovenskych obchodoch, sa podiela na hospodareni statu...
a to uz nemenujem x dalsich veci
Tak, tak...
ale zase, na Pravde ta takýmito info určite nekrmili, na to su ine servery :-).
Odporúčame