Ftáčnik: Možno zistíme, že v školstve je desať rokov krátka doba
lenze, co je reforma? Ftacnikova joga? Miklosove minervy? Mikolajove kredity? Ta nevychovavajme prioritne ucitelov, ale metodikov a didaktikov, ktori tych ucitelov naucia, ako ucit po novom
co sa hovori v strave o dietach? keby nejaka fungovala, stacila by jedna jedina a nie milion
keby fungovala pri vzdelavani jedna zmena, nebolo by treba dalsie
vzdy som hovoril, ze ked Fini su taki genialni, vid testy PISA, ako to ze nemaju ani jedneho nositela Nobelovej ceny (okrem ceny mieru, ale tu dajme bokom) - akurat minuly rok mi to pokazil jeden finsky vedec, ale tiež z americkej skoly :-)
my tu sice stale hovorime o skolstve, ale uspech a vzdelanost prichadza nielen zo skol, ale od konkretneho ziaka a konkretnej rodiny
kolko ludi sa tu tvari, ze su praviciari, kde je individualna zodpovednost za to, co zo seba urobim?