dakujem, neprosim, skus to dilovat niekomu inemu
halo, jasamaty, rubiks, chlapci, svet sa zmenil
toto nostalgicke vyplakavanie, co bolo, je uplne zbytocne
tie podniky posobili v prostredi minimalnej konkurencie, obmedzenom a uzavretom svete, kde problemom nebyval nadbytok, ale nedostatok, v casoch, ked cinan nevedel vyrobit ani to, co sam spotreboval, ked nelen jednooki, ale aj slepi mohli byt kralmi
to sa uz nevrati
bojovnici spoza klavesnice konecne zase nasli "svoju" temu, tentoraz maslo
vo vseobecnosti je Slovensko a Europska unia zaplavene lacnymi potravinami, premaslovanymi, pretukovanymi, presaldenymi a presolenymi, takze trochu striedmosti by nezaskodilo
rovnako by nezaskodilo trochu pokory, kedze svet za nasimi hranicami jedlom prepchaty nie je, a podla prognoz ani nebude
mate plne bachory a plne usta hejtovania - pozor, aby vam nezaskocilo
paneboze, sotko, kde na to chodis
volna ruka trhu by spolahlivo zlikvidovala stada dojnic, a kedze tie nenaklonujes v 3D tlaciarni, tak by sme zazivali presne to iste, len mozno v inom case, ty volna ruka trhu :-)
zabavne, ked neonacisti obvinuju vsetkych naokolo z fasizmu a nacizmu :-o
neboj sa, vo vlakovej hlaidke to mozete predebatovat
neucta k citatelom? lebn obrana voci neonacistickej propagande
co preverovat, Kotleba bude rovno liecit, nemocnice nebudu viest riaditelia ale vodcovia (vlastne ten je len jeden, ale polovodcovia), operovat stvrtvodcovia a liecit osmimarianovia
a vodca tu bude sledovat na bagrovi, na kery uz konecne nasetri z platov svojich boxeristickych vriec
to nam bude sveta zit
aahle jaky problem?
kto chce kam, pomozme mu tam - byt na Ficovom mieste, tak to s Daneckom skoncim, nie kvoli tomu ci tam nejaky Richter bude alebo nebude, ale s takouto hysterickou stranickou to nema vyznam, skor ci neskor mu taketo teatro bude predvadzat znovu
nakoniec - s Richardom si Andy uz nejake predcasne predjednal, no ne? :-)
nie, nie su filantropi, ale rovnaki filantropi nie su ani slovenski podnikatelia
a aby sme sa netvarili, zase, ze my nevyuzivame lacnu pracovnu silu - tvoj pocitac ma v sebe destsku pracu azijskych deti, vacsina veci, ktore nosis oblecene tiez - a predpokladam, ze nechodis nahy
jednoducho, kym nebude mat Slovensko svoje vlastne silne firmy, ktore niezeby davali zazracne platy, ale vytvorene zisky realizuju spat na SVK, dovtedy tu budu place o tom ako je tu, a ako je tam
ale silne firmy, to su silni oligarchgovia, a oligarcha, to je pre Slovaciska nieco ako sukno pre byka, joj, joj
nerozhoduj o cudzej firme, rozhoduj o vlastnej, nerozhoduj za inych, rozhoduj za seba
pracovny vztah je vztah dobrovolny, nemozu ti ukradnut to, co im davas dobrovolne
tak sa obrat na slovenskych podnikatelov, ty zcestovatel :-D
clovek si zodpoveda za svoj osud - a moze mat vyssi plat aj desiatky percent, nielen desat - ale zvycajne nieco preto musi urobit
plosny rast bez adekvatneho zvysenia bohatstva krajiny je zboznym zelanim, ale ked si myslis, ze moze fungovat, tak sa zan modli
tak si zaloz firmu, preber vsetko riziko, vypiplaj ju, zafinancuj a potom, ked ti pridu hulakat tvoji pracovnici, ze chcu mat take peniaze ako ty, mozes im vysvetlit svoju teoriu o okradani
a Bratislava je treti najbohatsi region EU z hladiska tvorby HDP
a to teda hra sakramenstku ulohu, pretoze strom penaznik neexistuje (len v nemecku maju vychodni Nemci taky maly kultivar)
z cesty? ha-ha, ja ti opisujem realitu a nielen realitu, ktora je teraz, ale ktora tu bude v najblizsich rokoch
ziadna statistika nic take nehovori, pretoze statistiky mzdy netvoria
- nikto nemusi pracovat za nizku slovensku mzdu, otrocka praca je zrusena
- ak niekto chce pracovat za nemecke mzdy, moze v Nemecku, cesty von su stale otvorene
- kto zije v iluziach, ze do poslednej diery za nim pride vysoka mzda a on nemusi pohnut ani prstom, tak zazije sklamanie
- mzdy vo firmach sa zvycajne tvoria vyjednavanim, a v niektorych pripadoch, ked zlyha, tak aj strajkovanim, tato moznost je garantovana zakonmi aj ustavou
- ak chces hladat obhajcov nizkych miezd, hladaj ich tam, ktore ju stale povazuju za konkurencnu vyhodu, ja roky tvrdim, ze nizke mzdy su problem - ale to neznamena, ze sa to da zmenit z jedneho dna na druhy, ako to ukazuje aj nemecky priklad
a to je ako, spamatat sa? natlacime si falosne eura? :-D
tato otazka je zart, ze?
az budes mat velkeho bratricka, co je zapadne Nemecko, ktori vo velkom zivi maleho bratricka, co je vychodne Nemecko, ktory menil po zjednoteni marky 1:1, potom sa mozes blizit k nemeckym cislam
produktivita?
v nemeckej produktivite je to, ze maju znacku volkswagen, ze ju vymysleli, ze davaju miliardy eur na vyvoj a vyskum, ze maju trhy, marketing atd.
v slovenskej produktivite co sa tyka VW je nulove peniaze do vyvoja, nulove know how, maly podiel na celkovej investicii do vyrobneho zavodu na SVK
no ale predstava Slovaka, ktory v porovnani s tymi nemcami do toho vlozil prakticky h..no je taka, ze ho niekto okrada
povinny clanocek pre vsetkych, ktori ziju v iluziach, ze lusknutim prsta sa staneme bohatou zapadnou krajinou
a to NDR mala aj strom-penaznik...
za to znizenie dane dostal Fico pochvalu pred nastupenou rotou, od Miklosa po Sulika
Odporúčame