blog je zaujímavo napísaný, pútavý a pravdivý, ale po dlhom čase s blogerom nebudem súhlasiť, a síce , že celý film je paškvil- to rozhodne nie. Vo filmovom umení sa celkom dobre orientujem a poznám aj predchádzajúcu Mádlovu tvorbu, musím povedať, že je to jeho najlepší a zďaleka nie zlý film . Len isteže , miestami nepresný, a áno, cielene skresľuje niektoré reálie . Ako celok ale paškvilom rozhodne nie je, Mádl zase vystihol iné veci a atmosféru, aká vládla v časti spoločnosti. Česká súčasná filmová tvorba je dlhodobo na úpadku a len sem- tam vznikne čosi podarené, ale Vlny v nej majú čestné zastúpenie. A mimo filmu- veľa vecí bolo za socializmu dobrých, ale že tu bola totalita, je nepochybné. Vždy vravím, ak by sa spojili tie dva systémy (socializmus a kapitalizmus) do jedného, vznikol by jeden ideálny

